אאא

רק בשבוע שעבר פרסמנו כאן ב'כיכר השבת' את פרשת שלילת הטבת הארנונה ממתנדבי השירות האזרחי, וזאת עקב ההנחיה המבדילה בין שירות לאומי – זה המופיע בתקנות משרד הפנים כזכאי להטבת ארנונה, לבין מתנדב השירות האזרחי, שעקב היותו פונקציה חדשה, אינו מופיע בתקנות כזכאי לפטור.

בעקבות הפרסום, התערבו בעניין מספר גורמים, ביניהם סגן ראש עירית ירושלים יוסי דייטש, ישראל מאיר רביץ האחראי על השירות האזרחי, והיועץ המשפטי של המנהלת, ופנו לשר הפנים אלי ישי, בבקשה כי יתקן את הדרוש תיקון ברשומות.

שר הפנים ישי שהפנייה הגיעה לידיו, טיפל בנושא במהירות שיא, וכך תוך ימים ספורים יצאה ההודעה על התיקון ברשומות. מעתה ההטבה הינה רשמית: מתנדבי השירות האזרחי פטורים מתשלום ארנונה בתקופת שירותם.

יש לציין, כי הפטור המלא, ניתן רק לאלו המשרתים שנה אחת במסגרת מליאה של 40 שעות שבועיות, לאלו המשרתים במסלול חלקי של 20 שעות שבועיות למשך שנתיים, תינתן הנחה בהתאם, לפי חמישים אחוזים.

תוקף ההנחה הינו מרגע פרסומה ברשומות ולא רטרואקטיבית. הואיל וכך הזכות להנחה מתחילה רק מיום י"ד באלול, ה-3/9/09.

בעקבות התקנות הללו, זכאים כל משרתי השירות האזרחי בארץ לקבל את הפטור, גם ברשויות שעד היום לא העניקו כל הנחה שהיא. מעתה שירות אזרחי שווה בתנאיו לאנשי צבא ולשרות לאומי.