אאא

מוסר כפול? גורמים המזוהים עם ההנהלה הישנה של 'יתד נאמן' שלכאורה נחשבים לדקדקנים ודבקים בחומרות למינהם, פתחו עמוד ברשת הפייסבוק.

העמוד העונה לשם 'בטאון הפלס' מכיל את לוגו העיתון והוא מתופעל כפי שאמור להיות מתופעל עמוד פייסבוק המייצג אמצעי תקשורת או עיתון.

לדוגמא, ביום שישי האחרון שיתפו בעמוד הפייסבוק של 'בטאון הפלס' תמונות מכתבה שסיקרה את השקת הגליון הראשון ופורסמה כאן ב'כיכר השבת'. 

התמונה הראשונה ששותפה בעמוד החדש הייתה של מייסדי העיתון מקבלים את ברכתו של ראש הישיבה הרב שמואל אוירבעך.

כאשר לצד התמונה נכתב: "בביקור נרגש ומרומם של מערכת "הפלס" במעונו של ראש הישיבה הגאון הגדול רבי שמואל אויערבאך שליט"א 'תחזקנה ידיכם ותזכו להיות השופר להגדיל תורה ולהאדירה' 'אנו נמצאים בימים קשים כאשר משנאינו מרימים ראש וחושבים לפגוע ח"ו בתורתנו הקד', יה"ר שתזכו להשמיע את קול התורה ברמה'"

בעבר, עוד טרם ההשתלטות על עיתון 'יתד נאמן' נפתח ל'יתד' עמוד בפייסבוק שנקרא "חברי יתד נאמן". הקמת העמוד עוררה תהיות רבות בקרב רבים בציבור החרדי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'דיגיטל' ותישארו מעודכנים

לאחר מספר ימים הגיבו ב'יתד' והתנערו מהעמוד, אך רמזו שהוא מיועד לציבור הכללי. "איננו קשורים אליו בצורה רשמית או עסקית ובכלל אין לנו כל קשר מכל סוג שהוא. וכשמו של הדף כן הוא - חברי יתד נאמן. חברים ולא העיתון עצמו"

עדיין, למרות ההתנערות, היה ברור לכולם שלמנהלי העמוד קשר ישיר וחזק מאוד בתוך הנהלת העיתון, שאם לא כן, לא היו יכולים להביא את עמודי השער של העיתון בחדות כל כך גבוהה.

'הפלס' הגירסא הפייסבוקאית (צילום מסך)

נציין, כי העמוד החדש שהוקם ל'בטאון הפלס' הוקם כפרופיל אישי, טריק בו משתמשים לאחרונה לא מעטים, כך צוברים הללו לא מעט חברים, ובבוא היום הופכים את הפרופיל לדף אוהדים - מה שהופך את החברים ל"לייקים". (ח"כ חרדי מוכר עשה דבר דומה לאחרונה...)

במערכת 'הפלס' התנערו מדף הפייסבוק ואמרו ל'כיכר השבת': "זה לא מטעם העיתון, אין אנו אחראים על יוזמות פרטיות"