אאא

סערת הדרת נשים חוזרת, והפעם, מתקפה כנגד ארגון פוע"ה.

הארגון, שעוסק בתחום הפוריות במגזר הדתי והחרדי, מקיים מידי שנה כנס בנושאי רפואה והלכה.

בכנס משתתפים גדולי הרבנים ובכירי הרופאים שמרצים לציבור הרחב שמגיע לכינוס. עד כה מדי שנה בשנה השתתפו בכינוס אלפי גברים ונשים חרדים ודתיים. כמו בכל שנה, גם השנה יתקיים הכינוס אליו הוזמנו רבים, אלא שהשנה בשל הסערה התקשורתית והעיסוק בנושא "הדרת נשים" מישהו החליט לטרפד את הכינוס.

גורמים חילונים קוראים בימים האחרונים לגניקולוגים שאמורים להשתתף בכינוס, לבטל את השתתפותם. הסיבה: 'הדרת נשים', לטענתם, באירוע לא ינאמו גניקולוגיות אלא רק גניקולוגים, וכמו כן, נשים לא יורשו לשאול שאלות את המרצים, ובנוסף תתקיים הפרדה בין גברים לנשים. תנועת 'ישראל חופשית' ששותפה למאבק, קראה בין היתר להחרים את הגניקולוגים שאמורים להשתתף באירוע בשל תמיכתם כביכול ב'הדרת נשים'.

בשל הלחץ המופעל עד כה, ביטלו את השתתפותם חלק מהמוזמנים להרצות באירוע.

אחד מהם, פרופ' יובל רון שביטל את השתתפותו אמר בין היתר: "בעת שהסכמתי לתת את הרצאתי לא הייתי מודע להוראה זו (להפריד בין גברים ונשים י.פ.) שאם כן הרי שמלכתחילה לא הייתי נותן את הסכמתי. הגישה שנשים  מנועות בעיקרון מלהיות מרצות עומדת בסתירה מוחלטת לערכים עליהם התחנכתי"

אמש (חמישי) פירסמה תנועת 'ישראל חופשית' את מספרי הטלפון וכתובות האימייל של הגניקולוגים האמורים להשתתף באירוע, וקראה לציבור לטלפן ולקרוא להם לבטל את השתתפותם.

במכון פוע"ה הגיבו לטענות שמופצות בימים האחרונים ואמרו: "מטרת הכנס היא להביא בפני הציבור המשיב בעניני הלכה, וכן בפני אנשי מקצוע ויעוץ, חידושים רפואיים והלכתיים העשויים לסייע להם בעבודתם. זכינו במהלך השנים, שבזכות כינוסי המכון, הפסיקה ההלכתית לקחה בחשבון את חידושי הרפואה העדכניים, וקידמה את בריאות האישה גם במגזר הדתי והחרדי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לחץ על רופאים

"לאור מטרות אלו, ישנה חשיבות מרובה שרבנים ואנשי מקצוע מכל המגזרים בחברה הדתית והחרדית, יגיעו לכנס, ולא ידירו עצמם מההשתתפות בו. מי שרגיש לציבור, מודע לכך שרבים ממשתתפי הכנס, אינם משתתפים בכינוסים רפואיים אחרים, עקב תפיסת צניעות שונה, ורואים בכך בעיה הלכתית קשה. לכן, הורה לנו הראשון לציון, הגר"מ אליהו זצ"ל לפתוח את הכנס בפני גברים ונשים כאחד באופן שווה, אולם בישיבה נפרדת, וכן שהמרצים בכנס זה יהיו גברים. הוראה זו גובתה על ידי כל גדולי הרבנים בציבור הדל"י והחרדי".

עוד הוסיפו בפוע"ה: "בניגוד לפרסומים הנשים יושבות מול המרצים בדיוק כמו הגברים, והבמה ממוקמת במרכז. לנשים כמו לגברים שמורה הזכות לשאול שאלות ברמקול את המרצה.

"צר לנו שבמקום לראות את הקידום העצום בבריאות האישה בכלל, ובמגזר הדתי והחרדי בפרט, לו זכינו בעקבות הכנסים, יש גורמים המנצלים בצורה צינית ותוקפנית את האווירה הציבורית השוררת כיום ומנסים לקדם את האג'נדה שלהם על גבו של ארגון פוע"ה", ציינו בארגון.

עד כה כאמור ביטלו את השתתפותם באירוע מספר מרצים, והלחץ על מוזמנים נוספים עדיין נמשך.