אאא

הקיצוצים בתקציב הביאו את עיריית פתח תקווה לבטל את החלוקה המסורתית של התנ"ך לאלפי תלמידי כיתות ו´.

בעקבות הידיעה, התחוללה סערה בקרב מורים והורים בבתי ספר בעיר. נזכיר, חלוקת ספרי תנ"ך למסיימי כיתה ו´ היא מסורת ארוכת שנים ולעיתים קרובות מהווה התנ"ך, הספר היהודי היחיד שהתלמיד יחזיק בו בבגרותו.

בעקבות הביקורת הקשה, החליט יעקב בן שמחון המשמש כראש מינהל החינוך בעיריה, למצוא את המימון לחלוקה.

בקרב הורי התלמידים הדעות חלוקות. חלקם אומרים כי לפני שמחלקים ספרי תנ"ך, רצוי לדאוג לשעות הלימוד שקוצצו, לחוגי ההעשרה והתגבור שנלקחו מהתלמידים בשל המצב הכלכלי הקשה.

מאידך, אומרים הורים רבים, כי מדובר בסמל, סמל יהודי שאין לוותר עליו גם במקרה של קיצוצים, מה גם אומרים אותם הורים, שההוצאה אינה גדולה יחסית לשאר הסעיפים שקוצצו.

חבר ועד ההורים של ביה"ס הממלכתי ´יד לבנים´ בעיר, התבטא נגד החלטת ראש מינהל החינוך, ואמר: "אני מעדיף שישקיעו בחינוך עצמו, מאשר שישקיעו כסף בתנ"ך. אמנם תנ"ך זה חשוב אבל לחלק את הספר זה לא משהו חשוב".

מאידך, אומר יושב ראש ועד ההורים של ביה"ס קרול, כי "ברגע ששמעתי על הכוונה לא לחלק ספרי תנ"ך לא האמנתי למשמע אוזניי וקיוויתי מאוד שזה לא יקרה".

עוזרו של בן שמחון, אומר בעקבות הפרשה, כי "מינהל החינוך של פתח תקווה הגיע למסקנה שחשוב מאוד שספר התנ"ך יהיה בארון הספרייה בכל בית למען שמירה על הערכים של התלמידים".