אאא

מעט לפני השעה 7:00, תקפה חוליית מחבלים כוח גולני שנע קרוב לגדר המערכת ליד קיבוץ נחל עוז, מדרום למחסום קרני. הכוח השיב באש והרג ארבעה מהמחבלים. במסגרת הקרב השתתפו גם טנקים ומסוקי קרב של צה"ל. אין נפגעים לכחותינו.

תקרית זו מהווה עליית מדרגה בכל הקשור לפעילות הפח"ע של המחבלים בגזרה הדרומית. בצה"ל גוברות ההערכות כי מדובר בניסיון לחטוף חייל, שכן זוהי תקרית האש החמורה ביותר מאז סיום מבצע עופרת יצוקה.

הפלסטינים דיווחו כי כמה מאנשיהם נהרגו וכמה נפצעו. תוך כדי הקרב ניסו המחבלים להימלט כשהם מסתייעים באש ארטילירית שנורתה מעומק השטח הרצועה. למקום הקרב הגיעו מספר רכבי חילוץ שניסו לחלץ את המחבלים, אך ללא הועיל, מסוקי צה"ל פגעו ברכבים ומנעו את בריחתם של המחבלים.

בצה"ל אומרים כי המארב היה מתוכנן היטב וכי בתקיפה השתתפו לפחות עשרה מחבלים שזכו לסיוע מאסיבי מתוך הרצועה. על אף השקט שנשמר בתקופה האחרונה, אומרים גורמי צבא, כי ארגוני הטרור לא שקטו על שמריהם והם מנסים לפגוע בכוחות צה"ל בכל דרך אפשרית. למרות הירידה בירי הרקטות ובכמות הפיגועים הכוללת היוצאים מרצועת עזה, הזהיר ראש השב"כ כי ניכר מאמץ גובר של ארגוני הטרור לפגוע בכוחות הפועלים סביב הרצועה.