אאא

בעקבות חשיפת "כיכר השבת" כי חברת "נתיב אקספרס" מפעילה קווי תחבורה בעיר צפת בעיצומה של השבת, למרות העובדה שחוק העזר העירוני אוסר זאת - גורמים בעיריית צפת מתערבים: ישי מימון, חבר מועצת העיר, שיגר מכתב אל ראש העיר, אילן שוחט ואל שר התחבורה ישראל כץ, בו הוא מתלונן על כך.

כך כותב חבר המועצה: "נודע לי כי בקווים העירוניים מס' 6, 7 נוסעים בשכונות העירוניות בשבת בניגוד לסטטוס קוו בעיר. השאלה: האם ראה"ע מתכוון לדרוש הפסקת נסיעות התחבורה הציבורית בשבת ואם כן, האם נעשתה פניה לחברת נתיב אקספרס בצפת?".

בשיחה עם "כיכר השבת", קובל חבר המועצה על כך שנציגי הציבור חובשי הכיפות אינם משמיעים את קולם בנושא: "לצערי הרב יש שתיקה רועמת של חברי המועצה הדתיים והחרדים. אני מוכן ללכת הביתה בשביל שלא יחללו את השבת. צריך ללכת עד הסוף עם הנושא הזה, לא מעניין אותי הנושא האלקטורלי אלא מעניין אותי נושא קדושת השבת בעיר צפת, לא יעלה על הדעת שבמועצת העיר בצפת יש לנו תשעה חברי מועצה דתיים וחרדים שאינם מסוגלים לשמור על הסטטוס קוו".

בלוח הזמנים המופיע באתר החברה נכתב כי תתאפשר נסיעה בתחבורה בקו 361 מהעיר חיפה אל עבר העיר צפת החל מהשעה 17:35 ובשעה 18:35 זאת בעיצומו של יום שבת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בקווים העירוניים מפעילה החברה מספר, קווים: 7, 6 ו-10 היוצאים מהתחנה המרכזית בצפת וחזור בשעה 20:00, זמן קצר לפני צאת השבת.

יהודה דגן, יו"ר ועדת השבת בצפת אמר עם פרסום הידיעה כי "על חברי המועצה החרדים לעלות את הנושא הזה להצבעה במועצת העיר וליישם את חוק העזר העירוני האוסר שימוש בתחבורה ציבורית בשבת. אם לא נעצור את זה עכשיו, עלול הדבר לגרום לעוד ועוד חילולי שבת בפרהסיה".

בנתיב אקספרס אמרו בתגובה: "כפי שאתה יודע, קווים וזמנים קובע משרד התחבורה, יחד עם זאת בקווים הפנימיים בצפת, לדוגמה קו 6 ו-7 נבדוק את הנושא".