אאא

הלילה (חמישי) הופר השקט ברחוב אוירבך בעיר החרדית בית עילית הסמוכה לכפרים פלסטינים רבים, זאת לאחר שככל הנראה מחבלים פלסטינים הגיעו מהכפר נחלין הסמוך, ויידו בקבוק תבערה לעבר הרחוב ואף נשמעו קולות ירי. בעקבות-כך פרצה שריפה במקום.

כוחות הביטחון ערכו סיורים במשך כל הלילה. התושבים מדווחים כי הכניסות היציאות לעיר היו סגורות, כך גם כבישים בתוך העיר. הכוחות ערכו סריקות כשהם נעזרים בפצצות תאורה - כל זאת בכדי לוודאות שאין חדירת מחבלים אל העיר.

יצחק בצון המתגורר ברחוב בו התרחש האירוע אמר ל"כיכר השבת" כי זו אינה הפעם הראשונה שבני המיעוטים זורקים בקבוקי תבערה לעברם: "כולנו מוקפים כפרים ערביים ומשום כך אנחנו כבר רגילים לראות מידי פעם זריקות של בקבוקי תבערה וזריקת אבנים".

למרות שהאירועים האלו מתרחשים לא פעם, התושב אומר כי בביתר "אין תחושה של פחד משום שהמקום כולו בגדר חשמלית ומצולם 24 שעות עם רכב ממוגן שמפטרל 24 שעות במקום".

לדבריו, בין תושבי העיר החרדית לבין אלו מהכפרים הערביים, ישנם יחסי שכנות טובה, "אנחנו מסתובבים חופשי בכפרים ונהנים ממחירים יחסית זולים". לדבריו, הכפרים הפכו למקום מסחר כדאי עבור תושבי ביתר, "בעצם הכפרים הם בשבילנו אזור תעשייה שלם כמו למשל במוסכים, בחומרי בניין, משתלות עצים ונגריה".

יצחק בצון סבור כי לא כל התושבים בכפר הערביים תומכים בטרור, משום ש"הם יודעים טוב מאוד שברגע שהם יעשו אירועי טרור, תושבי ביתר לא יקנו אצלם ובשבילם מדובר יהיה בהפסד גדול ש- 50 אלף תושבים לא יקנו שם".