אאא

הבחירות לרשויות המקומיות: הקהילה התימנית בעיר, שעד לאחרונה היה נראה כי תתמוך במועמד ישראל פרוש לראשות העיר, הודיעה היום בצעד מפתיע כי החליטה להעניק את תמיכת הקהילה למועמד ש"ס צוריאל קריספל.

את ההחלטה, שמחוללת דרמה של ממש בעיר החרדית, הודיעו מנהיגי הקהילה התימנית בעיר. 

על פי ההערכות בתקופה האחרונה, הבחירות באלעד יוכרעו בקרב צמוד בין פרוש וקריספל. העדה התימנית שהייתה לשון מאוזניים בעיר, צפויה לחזק משמעותית את כוחו של קריספל. 

מדובר במכה קשה למטה פרוש, שם סברו כי ניצחונם בבחירות כבר הוכרע. כעת, על פי החלוקה בעיר, תנועת ש"ס יחד עם בני הקהילה התימנית בעיר, זוכים על פי ההערכות לתמיכה של 52% מתושבי העיר.

ברק צברי, נציג הקהילה התימנית בעיר אמר הערב לאחר חתימת ההסכם עם תנועת ש"ס כי: "כל רבני העדה התימנית בעיר התאחדו סביב המהלך לאחדות עם צוריאל קריספל, ההוראה לא הייתה שלי, אלא של כל הרבנים יחד". 

"מי שיכול להוביל את העיר בדרך הנכונה הוא צוריאל קריספל. הוא האבא של העיר. אנחנו נוכל להוביל את העיר והשהחבר'ה שלנו יוכלו ללמוד בעיר בנחת ולהחזיק את העיר הזאת ואת עם ישראל כולו".

בש"ס אומרים, כי מדובר בהסכם ראשון בסדרה, וכי בהמשך תהיינה הפתעות נוספות, וקהילות נוספות יחתמו על תמיכה בקריספל.

ממטהו של ישראל פרוש מסרו בתגובה למהלך: "ברק צברי חתום איתנו על הסכם מגובה ע"י בית דין של רבנים תימנים, כמו"כ התקיים דיון בבית הדין של הרב איתן גמליאל ביום שישי האחרון והוחלט פה אחד ללכת עם פרוש, כמו"כ ברק צברי התראיין לא אחת על כך שתומך בפרוש. אז מתברר שהיום הוא קריספל. למחר יש לו פגישה עם פרוש".