אאא

בתום יום מתוח ומאמצים רבים, בשעת לילה מאוחרת (חמישי) הצליחו אנשיו של הגאון הצדיק רבי אליעזר ברלנד, מנהיג קהילת 'שובו בנים', לחתום על עסקה עם חברת תעופה, והחל משבוע הבא יחולקו אלפי הכרטיסים.

הכל החל כאשר היה נראה כי 'מבצע אומן' האגדי עומד בפני שוקת שבורה. בבית הרב ברלנד בביתר התכנסו הרב מוטה פראנק, העסקן יוסי חפץ, פנחס קנפלמכר ונפתלי שניצר שלהם קשרים הדוקים עם נגידים מהארץ ומחו"ל.

לאחר מספר רעיונות שהועלו בבית הרב בניסיון לטפל במשבר, הוחלט על מבצע מהיר לגיוס והלוואות כספים יחד עם בנו של הרב, הרב נחמן ברלנד, השוהה בימים אלו בחו"ל.

במקביל, יצרו העסקנים קשר עם פיני גינסבורג, מנכ"ל חברת התעופה 'הלל טורס' במטרה להגיע עמו לעסקה על כמות של למעלה משמונה אלף כרטיסים במחיר מוזל.

לאחר מספר שעות בבית הרב ברלנד, בשעת לילה מאוחרת, הגיעו הצדדים לעמק השווה באשר למחיר העלות של כל אלפי הכרטיסים.

בשעה 02:00 לפנות בוקר הגיע הטלפון המיוחל לחברת התעופה, אנשיו של הרב הודיעו לבעלי החברה שיש אישור לעסקה ויוצאים לדרך.

החל משעות הצהריים היום, יגיעו שליחי הצדיק הרב ברלנד לתל-אביב לחתום רשמית על ההסכם, ולהעביר חלק מסכום הכסף. בשבוע הבא תחל חברת הנסיעות 'נחלי איתנים' בחלוקת אלפי כרטיסי הטיסות לאומן.

במקביל נשלח חתן הרב ברלנד לניו יורק לסייע להצלחת גיוס הכספים מהנגידים.

גורם ב'שובו בנים' אמר ל"כיכר השבת": "ברוך ה' המבצע הענק של הרב יצא לדרך, אין לכל אלפי הרוכשים מה לדאוג, אכן היה דאגה גדולה אבל עם התערבות של הרב נחמן ברלנד והעבודה של העסקנים בראשותו ובביתו של הרב העסקה נחתמה וכבר שבוע הבא הכרטיסים יחולקו".

כזכור, אמש פורסם לראשנה ב'כיכר השבת' כי 'מבצע אומן' של הרב ברלנד בסכנה גדולה לאחר שחברות התעופה סירבו ברגע האחרון להצעת המחיר של 'נחלי איתנים', ונסיעתם של אלפי רוכשי הכרטיסים עמדה בסכנה.

האסיפה בבית הרב ברלנד, הלילה
האסיפה בבית הרב ברלנד, הלילה