אאא

חברי הליכוד שתכננו להאזין הלילה לדבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בכינוס הראשון של ועידת הליכוד מאז הבחירות לכנסת, יאלצו להסתפק בבכירי המפלגה האחרים: ראש הממשלה החליט שלא להשתתף בועידה, החלטת בית הדין של הליכוד לפיה המשך הבחירות לחברי מוסדות הליכוד יידחו לסוף חודש אוקטובר. 

בהודעת לשכת נתניהו נאמר: "עקב החלטת בית הדין של הליכוד שאפשרה את דחיית המועדים להמשך בחירת חברי מוסדות הליכוד לאחר הבחירות המוניציפליות, נאום יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו נדחה למושב הבא של הליכוד". 

כזכור, מוקדם יותר פורסם ב'כיכר השבת', כי חבר נשיאות המפלגה החרדי יעקב וידר, פנה לקראת כינוס הועידה לסגן שר הביטחון דני דנון ולראש הממשלה בנימין נתניהו, וביקש לקיים דיון במספר נושאים, בין הייתר בנושא החלתו של צבא מקצועי בישראל.

וידר כתב בפנייתו: "יש להעביר לבחינה מחדש בלשכת הליכוד את עמדת התנועה לגבי צבא מקצועי, בעיקר מכיוון שצה"ל עצמו טוען שהוא אינו זקוק כיום לחלק נכבד מהמתגייסים. יש היגיון לאפשר לצה"ל לבחור את אלו שהוא באמת מעוניין בהם, לתגמלם כראוי, להעבירם מסלול של הכשרה אקדמית ולהשקיע בהם את האימון המקצועי ביותר. ואגב, כך גם נחסוך את בעיית גיוס המיעוטים". 

כאמור, ברגע האחרון, החליט ראש הממשלה להיעדר מהאירוע ולא לשאת את נאומו בכינוס הנוכחי של המפלגה.