אאא

ברגע האחרון: הקבלן התבלבל, ופינוי בית הכנסת בתל אביב נדחה.

כוחות משטרה גדולים נפרסו אמש (שני) ליד שטח בית-הכנסת הר-סיני בתל-אביב שהיה אמור להתפנות כפי שפורסם ב'כיכר השבת', מחסומים הוקמו, והשוטרים שעברו תדרוכים רבים - התכוננו לפינוי בית-הכנסת.

אלא, שהקבלן האחראי על הפינוי לא הגיע. לאחר שיצרו עמו קשר, אמר הקבלן לקציני המשטרה כי חשב שהפינוי יתקיים למחרת. רק דבר אחד שכח הקבלן: תאריך הפינוי האחרון מסתיים היום.

עד הרגע האחרון חשבו תושבי שכונת נוה שאנן והמתפללים כי פינוי ביתהכנסת יתבצע היום. במהלך כל יום אמש (שני), ניסו העו"ד יוסי זוטיא יחד עם וועד בית הכנסת והמועצה הדתית לשכנע את בעלי הרקע לדחות את הפינוי בחודש ימים בלבד, כדי שיוכלו להעתיק את תרשים בית הכנסת למקום אחר.

היזם שמתגלגל עם התיק כבר למעלה מעשור, סירב לדחייה נוספת "הפסדתי הרבה מאוד כסף על הקרקע" אמר בישיבה האחרונה.

"לא היה מקום לספרי התורה"

במשטרה יש לציין, לא ששו לפנות את בית הכנסת שדורש מהם התארגנות גדולה, אך צו בית המשפט לא הותיר להם ברירות "ערכנו תדריכים לשוטרים על הרגישות הגדולה סביב הפינוי" סיפר גורם במשטרה "הסברנו להם שלא להיגרר לתגרות וחיכוכים כי הנושא לא נוח גם לנו".

כאמור, סמוך לשעה 3 לפנות בוקר, הגיעו עשרות שוטרים למתחם בית הכנסת והתמקמו בשטח על מנת לאבטח את הפינוי השרוי במחלוקת. "אפילו מקום לספרי תורה לא היה לנו, אז החלטנו להניח את הכל באולם המועצה הדתית לבנתיים" סיפרו במשטרה.

אלא שהקבלן האחראי על הפינוי, התעכב מסיבה לא ברורה. "התקשרנו אליו והבנאדם ענה מתוך שינה. שאלנו אותו למה הוא לא מגיע לפינוי"

הקבלן, כך מסתבר, חשב שהפינוי יתקיים בלילה שבין שלישי לרביעי ולא התארגן לפינוי "אין לי אנשים עכשיו ואין מצב שאני מגיע" אמר לשוטרים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הבעיה מצד היזמים הייתה שתוקף צו הפינוי תקף עד להיום -  14.8.12.

"רבות מחשבות בלב איש"

"בכל מקרה" אמרו במשטרה "גם אם הצו היה תקף לעוד יום, לא יכולנו להתארגן מעכשיו לעכשיו, זה יקח לנו חודש נוסף של התארגנות, שזה מה שבעצם וועד בית הכנסת ביקש".

נכון לעכשיו, היזמים אמורים להגיש לבית המשפט בקשה לפינוי נוסף, דבר שיכול לעכב את הפינוי במספר חודשים נוספים.

עו"ד יוסי זוטיא שבמהלך הלילה האחרון כלל לא ישן עקב הפינוי שהיה אמור להתקיים אמר הבוקר ל'כיכר השבת': "הפסוק 'רבות מחשבות בלב איש ועצת השם היא תקום' מסכם את כל הסיפור הזה"