אאא

ברוך דיין האמת: מחיפה מגיעה הבוקר (רביעי) הבשורה הקשה על פטירתו של הגאון רבי שלמה שלוש זצ"ל, ימים מספר לאחר שאושפז בבית החולים בעקבות מחלת לב.

הגר"ש שלוש זצ"ל, רב העיר וראש בתי הדין הרבני של מחוז חיפה, מאז שנת תשנ"ג והחליף בתפקיד את הראשל"צ הגר"א בקשי דורון שנבחר לכהן כרב ראשי, אושפז בבית החולים כרמל בחיפה לאחר הסתבכות בצנתור שעבר, במהלכו נפתחה סתימה קשה בעורק הלב.

הרב אושפז כשהוא מורדם ומונשם וביממה האחרונה נרשמה הידרדרות קריטית במצבו, רופאי בית החולים ביצעו ברב פעולות החייאה אך לבסוף נאלצו לקבוע את פטירתו של הרב.

לפני כשנה וחצי המליצה המשטרה להעמיד את הרב לדין בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים, בחשד כי כפה מינוי מקורבים למשרות בבתי עסק עליהם פיקח. בתחילת שנת 2014 הודיעה הפרקליטות כי בכוונתה להגיש כתב אישום נגד הרב.

סגן השר לשירותי דת אלי בן דהן ספד לרב שלוש: "הרב שלוש היה תלמיד חכם גדול, היכרתי אותו בעבודתו כרב בית דין ואח"כ כראב"ד. הרב היה דיין מצוין, ליבו היה פתח למצוקות בני הזוג שהגיעו אליו והוא גם עמד בראש הרכב מיוחד שעסק בפתרון בעיות ממזרות ועגונות ובזכות פסקיו ההלכתיים נפתרו בעיות רבות. הוא ראה בעבודת בית הדין עבודת קודש והקדיש לה שעות רבות,מאז ומעולם היו חשובים לו לא רק עבודת הדיינים אלא גם המערך הכולל של הארת פנים לכל פונה לבית הדין. אין ספק שחסרונו יורגש מאוד בעולם הדיינות והרבנות".

ההלוויה תצא מבית הרב רחוב גאולה 46 חיפה בשעה 12:00 ותגיע לישיבת מורשה ברחוב השילוח 6 שם יינשאו הספדים, לאחר מכן תצא הלוויה בסביבות השעה 15:00 בבית העלמין נציבי פוניבז' בבני ברק.