אאא

שעה בלבד לאחר צאת השבת תחל מלאכת פינוי הקברים ממתחם בית-החולים "ברזילי", כך עדכן מנכ"ל רשות העתיקות, שוקה דורפמן, את חבר-הכנסת וסגן שר החינוך מאיר פרוש.

על-פי הפרסום בקול החרדי, הפינוי ייעשה תחת אבטחה חסרת-תקדים של המשטרה, שתזרים לשטח כוחות רבים מיד לאחר צאת השבת.

פרשת "ברזילי" מגיעה לנקודת הרתיחה. עשרות אברכים הגיעו בשעות האחרונות למתחם בית-החולים "ברזילי" באשקלון, שם הם צפויים לעשות את השבת.

ממידע שהגיע לידי "כיכר השבת" עולה, כי מספר גורמים מהעדה החרדית יעשו אף הם את השבת באשקלון.

הבוקר הוקף מתחם בית-החולים בגדר תיל, מחשש לחדירה של חרדים. את מתחם הקברים עצמם מקיפה גדר כתומה.

בחוגי העדה החרדית התקבלה החלטה שהולכים על כל הקופה. "נלחם בגופינו על כבוד המת", אומרים שם.

מנכ"ל רשות העתיקות, שוקה דורפמן הודיע אמש לעסקנים כי משרד ראש הממשלה החליט על פינוי הקברים ממתחם בית החולים ברזילי כבר ביום ראשון הקרוב.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

אולם כאמור, לקראת השעה 16:40 בצהריים, ערב שבת, עדכן מנכ"ל רשות העתיקות על שינוי התוכנית.

"אנשי ראש הממשלה כנראה מתבססים על שיקולים אחרים, ומעדיפים זאת על פני פתרון ראוי", אומרים חברי-כנסת חרדיים. "מה שמוביל את ראש הממשלה ואנשי לשכתו הם נתוני רייטינג, שיסייעו להם להפנות את תשומת הלב הציבורית מכשלונותיו של נתניהו בענינים המדיניים, על חשבון ביזוי כבוד המת".

סגן שר החינוך חבר הכנסת מאיר פרוש החליט לשבור שתיקה, ובמשך היום ניהל שיחות ממושכות וקשות עם אנשי לשכת ראש הממשלה על גישתם הבוטה והמזלזלת בכל הקשור לפתרונות שהוצעו למניעת הפגיעה בקברים.

בשיחותיו עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה אייל גבאי, ועם ראש הלשכה נתן אשל, אמר סגן השר פרוש: "עליכם ללמוד הרבה מיועצי ראשי הממשלה שרון ואולמרט, שטיפלו בכל ענין שהיה קשור בקברים בגישה יהודית וענינית בצורה חיובית תוך הבעת רצון למצוא דרך לא לפגוע בקברי קדמונים".