אאא

אתם מכירים אותו כזמר, מלחין ואפילו שחקן די מוכשר, אך בשנתיים האחרונות, ליפא שמעלצר החליף את המיקרופון בספרים ואת הבימה בכיתת לימוד, במסגרת לימודיו לתואר ראשון בקולג' הקהילתי ברוקלנד. 

אתמול (ב') פרסם האמן הצבעוני סטטוס בו בישר לקהל מעריציו בשתי שפות כי סיים את התואר ולצד הכיתוב "אין דבר עומד בפני הרצון. If there is a will there is a way", מופיעה תמונתו במדי הסיום.

הדרך לקבלת התואר המשולב באמנויות הבמה ואמנויות ליברליות, כוללת גיליון ציונים מרשים "והרבה אמונה", כך ליפא, שלא זנח את עיסוקו המקורי וחיבר שיר לתיאור התקופה שעבר בשם "לראות זה להאמין" (Seeing is Believing).

בראיון לג'ואיש פרס לפני כשנתיים, אמר ליפא כי תואר אקדמי היה עבורו חלום בלתי מושג, עד שהחליט לפנות לקולג' המקומי הסמוך למקום מגוריו. אולם שם נאמר לו כי לא יוכל להתחיל בלימודים עד שישלים את השכלתו התיכונית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"מעולם לא קיבלתי חינוך אחר מלבד תכנים של תורה ויהדות" אמר ליפא, "אז התקשרתי למישהו בניו סקוויר והוא ארגן לי מסמכים שמוכיחים שאני בוגר תיכון". 

אך מסתבר שבזאת לא תמה מסכת התלאות. מאחר והאנגלית אינה שפת האם של ליפא, דובר האידיש, הוא נאלץ לבלות שמונה חודשים בהשלמת הפערים במכינה של הקולג', ובמקביל נעזר בשירותיו של מורה פרטי בשם חיים גלובינסקי כדי לצלוח סדרה של חמישה מבחנים עבור תעודה למקצועות הליבה.

"המצב שקורה היום בהרבה קהילות חרדיות אינו הוגן" אמר ליפא, "אנשים נישאים ומקימים משפחות מבלי שיש להם את היכולת לתמוך בעצמם כלכלית. גם לאלו המתנגדים ללכת לקולג', יש תכניות ממשלתיות שיכולות לספק להם תעודה ולהיות עצמאיים, מבלי להזדקק לחסדי ההורים או ארגוני רווחה שונים".

"התקשרתי למישהו בניו סקוויר לארגן לי מסמכים"
"התקשרתי למישהו בניו סקוויר לארגן לי מסמכים"
גיליון ציונים מרשים
גיליון ציונים מרשים