אאא

חצי שנה לפני הבחירות לרשויות המקומיות: ראש עיריית ירושלים ניר ברקת מכחיש את הדיווחים לפיהם הוא מקיים משא ומתן מקדים עם הנציגים החרדים בעירייה במטרה לזכות לתמיכתם בבחירות.

בראיון שקיים בסוף השבוע לתכנית 'נקודת מפגש' עם אהרון ויזנר המשודרת ברשת ב', השיב ברקת לדיווחים לפיהם נערך משא ומתן מקדים עם הנציגים החרדים ואמר למראיין: "אתה מקשיב יותר מידי לשמועות, זה לא נכון".  

בנוסף, במהלך הראיון התייחס ניר ברקת לנושא מינוי רב ראשי ציוני לירושלים, דבר עליו הכריז בבחירות הקודמות ועד כה לא יצא אל הפועל, ואמר כי במהלך הקדנציה קיבלו בעיריית ירושלים מספר עקרונות שיסייעו לבחירת הרב הנחשק.

"קיבלנו עקרונות של התהליך, שלא ישתנו גם בקדנציה הבאה" אמר ברקת, "העיקרון האחד: כל יהודי רשאי, וקולו נספר שבוחרים רב ראשי. זה לא קשור אם הוא מתפלל פעם בשנה בבית הכנסת, או פעם ביום. לכן צריך לספור את הציבור הממלכתי, הממלכתי דתי והחרדי - כל יהודי יש לו את אותו קול". 

ברקת ציין את העיקרון השני עליו סוכם: "הבחירה נעשית על בסיס מנהלי קהילתי, דרך נציגים של בתי הכנסת הגדולים".  

בנקודה הזו נשאל ברקת לגבי השמועות לפיהם במסגרת המשא ומתן כביכול אותו נטען כי הוא מקיים עם החרדים - הוא נדרש לוותר על העמדת רב ראשי ציוני דתי לירושלים, ברקת שלל את השמועות ואמר: "אני נחוש ומאמין שהדבר הנכון לירושלים, זה שמתוך שני הרבנים הראשיים של ירושלים, אחד יהיה ציוני, והשני יהיה חרדי, זה טוב ונכון לירושלים, אני לא משנה במילימטר את תפיסת עולמי". 

ברקת ציין, כי בעקבות תקופת הבחירות לרשויות המקומיות, הוא ככל הנראה לא יוכל למנות את הרבנים הראשיים עוד בקדנציה הזו, וזאת משום שהחוק מונע לקיים מינויים של רב ראשי בסמיכות של חצי שנה לפני הבחירות. לצד זה, ציין ברקת כי מבחינת העירייה כל העבודה כבר נעשתה, כאשר הצעד החסר הוא ה"לחיצה על הכפתור" של שר הדתות.    

"על מנת שזה יקרה, שר הדתות צריך להניע את המהלך, ללחוץ על הכפתור, ונקבל את התוצאה שאנחנו רוצים. החוק אומר שחצי שנה לפני הבחירות אי אפשר להניע את התהליך" אמר ברקת.