אאא

"כל עוד יהודים בונים באופן חוקי ומקבלים רישיון בניה מותר להם לבנות איפה שהם רוצים בירושלים אין לי שום בעיה עם זה, ברמה העקרונית ששכונת ´שער המזרח´ תיהיה לקראת תכנון אני יהיה בעד הקמתה", כך אומר ראש עירית ירושלים לערוץ 7 לרגל יום ירושלים החל היום (חמישי).

בהתייחס לפעילותו בעיר הוא אומר כי "המצב יותר טוב ממה שחשבתי, יש הרתמות אמיתית של תושבי העיר לחזון של פיתוח כלכלת העיר ופיתוח העיר בכלל, יש היענות לא רק של תושבים אלא גם של המערכת העירונית וגם של מועצת העיר, אני מקווה שגם ממשלת ישראל תמשיך לקדם ותפעל לסייע לעיר ירושלים".

כך גם הדגיש כי למרות הביקורת הקשה שהופנתה כלפיו, ימשיך לאכוף את חוקי הבניה גם במזרח ירושלים, "אני לא מכיר ארץ או עיר שלא אוכפת בנייה", אמר, "בעיר ירושלים הרסו ואכפו מבנים בלתי חוקים כל השנים, אין שינוי במדיניות.תושבי ירושלים ומזרחה חייבים להבין שאני איש מכבד חוק ואני דורש מכולם לכבד את החוק, צריך לבנות באופן חוקי ומי שלא עושה כך יש לו בעיה עם החוק לא איתי. אין ספק שלעירה עדין יש פערי תכנון והדבר מצריך טיפול. צריך לאפשר מסלול ירוק ומהיר יותר לתושבי ירושלים לקבל רישיון בנייה, אבל צריך לדעת לאכוף את החוק ומדיניות אכיפת והריסת בתים תימשך".