אאא

עשרות פניות התקבלו במערכת "כיכר השבת" על שיבושים קשים במערכות התחבורה בירושלים. "ברקת לא נערך כפי שצריך לשלג הכבד", אומר לנו אחד התושבים, "בן משפחה שהיה צריך להגיע אלי מפסגת זאב תקוע משעות הבוקר בגלל שהרכבת הקלה תקועה עכב שיבושים בתנועה".

דווקא הרכבת הקלה שאמורה לעבוד גם בתנאים של שלג, תקועה, כך לפי טענות התושבים, בשל רכבים שחוסמים אותה לכל אורך המסלול. "אין שוטר לרפואה שיעשה סדר", אומר ל'כיכר השבת' עסקן ירושלמי מוכר, "זהו כישלון של ברקת, לכל הדעות, גם המקלים ביותר כשיבואו לכאן (הכניסה לעיר י.ג.) יבינו שיש כאן כישלון קולסאלי". 

מתלונות התושבים עולה, שמפלסות השלג לא פעלו כשורה, וכשהשלג התגבר, נחסמו נתיבי תחבורה. "כיביתי את הרכב, השארתי אותו בצד הכביש והלכתי ברגל", אומר אבי תושב שכונת קריית משה, "זה לא יאומן, יצאתי לקחת את הבן שלי מהישיבה, מקריית משה לבנייני האומה לקח לי שעתיים".

מן ההגינות לציין כי מזה שנים - בכל שנה עם השלגים מתרחשים בעיות תחבורה קשות בעיר, אך בשל כמות התלונות הגבוהה פנינו לעירייה כדי לקבל את תגובתה למחדל.

תגובת עיריית ירושלים: "צוותי העירייה פרוסים ברחבי העיר ונותנים מענה לפניות ולאירועים בעיר. העירייה מבקשת מהציבור להימנע מנסיעות לא דחופות ולפנות את הצירים כל הכניסות לעיר פתוחות". 

נתקלתם בבעיה בשל השלגים הכבדים? שלחו תמונות למערכת 

 

הרכבת לא יכולה לעבור
הרכבת לא יכולה לעבור
כיבו את הרכב והלכו (הכניסה לעיר ירושלים)
כיבו את הרכב והלכו (הכניסה לעיר ירושלים)