אאא

היה מי שניסה להגדיר את מעלליו של ראש עיריית ירושלים מר ניר ברקת בפרשיית פתיחת החניונים כ"אטימות" אני לצערי חולק עליו מכל וכל לא שאני חושב שיש כאן "פתיחות" מצידו שנלחם על דעותיו ועל דעת שולחיו שדורשים ממנו בכל תוקף לפתוח את החניונים ויהי מה בכדי להראות לאותם חרדים שהם החילונים מובילים.

אלא שלדעתי לקרוא לראש העיר מר ניר ברקת אדם "אטום" שאינו אכפתי לרגשות האחרים זו פריבלגיה מאין כמוה לאישיות זו ולרמת משכלו של מר ניר ברקת.

כל מי שעוקב מקרוב אחרי התנהלותו בכל תחום מגלה לפניו אדם אכפתי מאד לרגשות אחרים, אדם ידידותי מאד, לא יהיר, שומע ומאזין, מבקש הסברים לפני שפועל, באמת מעלות גדולות לו אך בדבר אחד אצטרך להודות. הנ"ל על כל מעלותיו אינו "חכם" והתזה של העולם שכל המעלות באשר הם אינם חשובים לקרטוב של חכמת חיים או סתם חוכמה מקבלת עתה חיזוק מאין כמוהו.

כשחכמים אומרים בחכמתם כי רבה "לא לחכמים לחם" ידעו הם ברוח קודשם עד כמה משפט זה חד ועמוק לדאבוננו ראינו בניר, אדם שהצליח בעסקיו והיווה בעבור חלק מהציבור סמל לחכמה ולתבונה.

כאשר ראש העיר לשעבר שהספקנו כבר להתגעגע אליו הרב אורי לופוליאנסקי לא התייחס אליו בלשון המעטה בישיבות מועצת העיר היו אלו שהרימו גבה לנוכח היחס המזלזל כלפיו. כאשר היה נואם ומבקש להיפגש עמו כראוי לכל ראש אופזיציה פשוט נחנקו מצחוק ולא הבנו מדוע. עתה לצערנו אנו מבינים שאין ולא היה אם מי לדבר. שיחק לו המזל יהיו אלו שיאמרו ואני אסכים עימהם בזאת הפעם.

לא פעם כתבתי על כך שחלק מאיתנו מתלונן כדרכו מה עושה או מה עשה אורי לופליאנסקי בשבילנו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הנה לכם התשובה במשך כל כהונתו ידע בתבונה לא ליכנס להיכן שברקת לא יודע איך לצאת. כמה חילולי שבת נמנעו בתקופת לופליאנסקי מי חלם בכלל על מאבקים מסוג החניונים. או אז היינו פנוים כדרכינו למצוא את חסרונותיו של הרב לופליאנסקי באי נתינת אישור זה או אחר.

ניר ברקת על רב חכמתו הצליח לכבוש את ראשות העיר מפני שאנו עצמינו הענקנו לו אותה במלחמותינו בינינו לבין עצמנו לא השכלנו להבין שאין לו הבנה בסיסית בתרבותה של עיר שאין לו הבנה בסיסית במרקם יחסים בין מגזרים שונים לא מפני שהוא רע חלילה אין לו חכמה בסיסית להבנת הדברים בהחלט איננו אשם.

לצערינו הוא קרבן למאבקים הפנימיים בתוכנו.

עתה אנו מבכים מפגינים וצועקים.

היום זה חניון מחר זה קניון וכן הלאה המאבק על תדמיתה של ירושלים רק החל. תודות למלחכי הפינכא ולכל שאר היועצים. להיכן נעלמו כל היועצים החרדים שהקיפו בזמן הבחירות את ניר ברקת וידעו היטב להסביר לו איך וכיצד לא להילחם עם החרדים.

בדבר אחד עלינו לסכם ולהסכים כי גם אם חמשת השנים הבאות יהיו מלאות במאבקים את הלקח אנו לא נפנים.