אאא

נערכים לחג: הרבנות הצבאית ערוכה לקראת "מבצע פסח" שיחל היום (רביעי), במהלכו יוכשרו כלל המטבחים הצבאיים בתוך 24 שעות.

צה"ל מדווח כי הרבנים הצבאיים, לרבות סגל הפיקוד הבכיר ברבנות הצבאית, יתלוו אל מש"קי הכשרות וצוותי המטבח לניקיון יסודי בבסיסים השונים. על פי הנחיית הרב הצבאי הראשי, תא"ל הרב רפי פרץ, כלל הרבנים "ירדו לשטח" על מנת לפקח מקרוב על ההכשרות ולסייע במענה הלכתי לכל דבר ועניין.

הרבצ"ר הדגיש בפני המטה הבכיר כי "חובתנו להבטיח, כי כל חייל יוכל לאכול בחג הפסח בצבא בין אם הוא בחדר האוכל, בשטח, בפעילות מבצעית, על אוניה או במטוס - ושרמת ההידור לא תפחת ממה שהורגל בביתו הפרטי".

לצורך המשימה המורכבת מבחינה לוגיסטית, אשר דורשת התנהלות מקצועית תוך ניצול מרבי של שעות היום, יתייצבו כבר הערב מאות אנשי הרבנות הצבאית מענף כשרות בבסיסים השונים ברחבי הארץ על מנת לסייע ליחידות צה"ל בהכנות לחג.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

המשימה המורכבת של הסבת מוסדות הביטחון ביום אחד לכשרים לפסח, החלה כבר בשבועות האחרונים, בהם נערכו ברבנות הצבאית להכשרות וערכו ימי עיון לכלל הרבנים הצבאיים ולקציני הדת בסדיר ובמילואים. במהלכם, עברו המשתתפים לימוד ותרגול מעשי על אופן הכשרת המטבח וכלים מוסדיים הקיימים בבסיסי צה"ל השונים.

חיילים אשר ימנע מהם לשבת מסביב לשולחן בעת קיום ליל הסדר יקבלו מנת סדר אישית הכוללת את כל אביזרי הסדר החל מחרוסת ועד למצה שמורה והגדה.

מחר (חמישי) בשעות הבוקר ייתן שר הביטחון אהוד ברק בלשכתו את אישורו הרשמי המסורתי למכירת החמץ ולאחריו ייערך טקס מכירת החמץ בלשכת הרב הראש לצה"ל. מכירת החמץ הזו תכלול את החמץ של כלל מוסדות הביטחון של מדינת ישראל.