אאא

בתו של מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף זצוק"ל נגד ח"כ אלי ישי: כלת פרס ישראל עדינה בר שלום תקפה הבוקר (שלישי) בוועידת ההייטק החרדית את ח"כ אלי ישי (ש"ס) וטענה כי מסיבות פוליטיות מנע את מינויה לפני 10 שנים לחברה במועצה להשכלה גבוהה.

לדברי בר שלום, ישי פעל כך חרף העובדה שאביה, מרן הגר"ע יוסף זצ"ל, נתן את ברכתו למהלך.

בר שלום הדגישה כי "כאשר קיבלה פניה נוספת למינוי כחברה במועצה להשכלה גבוהה לפני 3 שנים, היא כבר לא יכלה להיענות בחיוב בשל ניגוד עניינים מהיותה מנהלת המכללה החרדית בירושלים".

בר שלום שאמרה את הדברים בוועידת ההייטק החרדי שהתקיימה היום ברובע המדיה של JVP בירושלים הוסיפה כי לו התמנתה לחברה במועצה להשכלה גבוהה לפני 10 שנים, היתה יכולה להשפיע באופן ניכר על שילובם של חרדים במוסדות להשכלה גבוהה בישראל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 (צילום: פלאש 90)
ח"כ אלי ישי, אתמול (צילום: פלאש 90)
הגדלה

בנוסף תקפה בר שלום את יו"ר המועצה להשכלה גבוהה, פרופ' מנואל טרכטנברג, וטענה כי "המל"ג לא עושה דבר כדי לשלב את החרדים באקדמיה. יתרה מזאת, כל הבקשות השונות שמונחות על שולחנה בעניין זה נתקלות בסירוב. אין רצון טוב לא בו"תת ולא במועצה להשכלה לשילוב חרדים באקדמיה. כל יום שעובר ולא פועלים למען שילוב חרדים מזיק לכל אלו שמנסים לשלב את החרדים בלימודים גבוהים".

יצויין כי בשבועות האחרונים הודיעה עדינה בר שלום כי בכוונתה להתמודד בבחירות הבאות לכנסת ואף נפגשה עם השר לשעבר משה כחלון בנושא.

ח"כ אלי ישי מסר בתגובה: "צר לי על דבריה הלא מדויקים של הגב' עדינה בר שלום, הנתונים שבידיה אינם נכונים ומכל מקום לא הייתה בידי מעולם היכולת לצרף אותה כחברה במל"ג או למנוע צירופה. אני מברך את הגב' עדינה בר שלום על פעילותה בייסוד המכללה החרדית בירושלים. אני תומך בהרחבת אפשרויות ההשכלה הגבוהה לציבור החרדי ופעלתי בעניין זה במשך שנים רבות ואני מוסיף לפעול לפתיחת שערי ההשכלה הגבוהה לציבור החרדי גם כיום".