אאא

הכסף הסעודי עשה את שלו. הגוש האנטי סורי ניצח את הבחירות בלבנון. בירושלים ובבירות העולם המערבי נשמו לרווחה. השפעתה של איראן נבלמה.

סאעד אל חרירי, שעמד בראש הגוש הפרו-מערבי אמר עם סיום יום הבחירות ופרסום תוצאות ראשוניות כי "אני פונה לכל תומכי מפלגת אל-מוסתקבל, לבעלי בריתנו ולתומכי מחנה ה-14 במרס, ואומר שעל הניצחון שלנו להיות חיובי, ולעבור ללא כל מעשי התגרות או פגיעה בביטחון". על מנת לבלום התפרצויות זעם של תומכי האופוזיציה ובראשם החיזבאללה, ביקש אל-חרירי מתומכיו להסיר את שלטי התמיכה בו ובמפלגתו כבר היום.

החיזבאללה מצידו מודיע כי יקבל את דין הבוחר. חבר הפרלמנט חאסן פאדלאלה אומר כי "האופוזיציה תתייחס בחיוב לתוצאות הבחירות", יחד עם זאת אמר פאדלאלה כי "רשמנו הישגים משמעותיים בבחירות אלו".

ראש ממשלת לבנון, פואד סניורה, המוגדר על ידי החיזבאללה כ´בובה של המערב´, אמר כי "תוצאות הבחירות משקפות ניצחון להגיון של המדינה". לכל הצדדים ברור כי למרות התוצאות תהיה הדרך להקמת ממשלת אחדות, רצופה בקשיים ובמהמורות, שכן הסכם טאיף מחייב חלוקת שלטון בין כל העדות.

אחוז ההצבעה בבחירות הללו, היה הגבוה ביותר מאז הסתיימה מלחמת האזרחים. למעלה מ-54% מבעלי זכות הבחירה מימשו את זכותם להצביע. כפי ש, מתברר שהבחישה של מדינות העולם ובראשם סעודיה, נשאה פרי והביאה לקלפיות מספר שיא של מצביעים.