אאא

"הגיע הזמן לקרוא מכאן, ארץ ישראל, להפסיק עם המנהג המגונה הזה", כתב חבר-הכנסת דב ליפמן בדף הפייסבוק האישי שלו וכדי לסייע למתקשים בהבנת הנקרא של דבריו הנעלים וההומאניים הוא נאלץ להוסיף הצעת ייעול שכוללת חלופות מקוריות ביותר למנהג הכפרות. הוא אפילו רשם עליהם כל הזכויות שמורות, כי אתם כמו מרבית הציבור נותנים כסף במקום לשחוט תרנגולים אז תודו שהחלטתם לעשות זאת רק בגלל הפוסט מעורר החמלה וההשראה של מר ליפמן.

• ח"כ דב ליפמן: לא לעשות כפרות בתרנגולים

"תשתמשו במטבעות לצדקה. תשתמשו בפרחים. הפסיקו להיות חלק מההתאכזרות הזו", הוא מציע לנו. כי על פרחים הוא לא חומל ואין לו בכלל סנטימנטים לגבי עקירת חייו של פרח רק כדי לסובב אותו על הראש ולומר "זאת חליפתי, זאת כפרתי..". בכל זאת חיים של פרח הם לא חיים של תרנגול... ומה באשר לבשר ולרבע עוף שעולים על צלחתו מפעם לפעם, למה הוא מתאכזר אליהם כל כך? מה חטאו הללו כלפיו שהוא מבקש להשביע בהם את רעבונו או תאבונו?

אז זהו, שעניין החמלה של מר ליפמן הוא מקורי מאוד ביחס לסלקטיביות הרגישה שהוא עושה בין הדברים שהוא מבקש לחמול עליהם, כי למשל ילדה אחת מבית שמש שנפגעה מיריקה מעוררת חמלה של ממש אבל אלפי ילדי ישראל שקיצצו את מנת לחמם אינם נוגעים כלל ברגשותיו!

הוא מגלה לנו בפוסט למה חשוב לו כ"כ לחמול כי "דוד המלך לימד אותנו על החמלה של הקב"ה; 'ורחמיו על כל מעשיו'. עכשיו, בזמן המיוחד הזה של עשרת ימי התשובה בואו נבקש מהקב"ה חמלה וברכה לשנה טובה. ובואו נדגים שגם אנחנו חיים על פי חוקי החמלה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אכן בשם החמלה מר ליפמן הלא יקר, בשם החמלה הבאת אתה ומפלגתך ספוגת הרחמים גזרות כלכליות על ילדי ישראל. קיצצת בכל תקציב אפשרי שיפגע בהם ויקצץ בפועל את מנת לחמם הדלה של אלפים רבים שכבר עתה מצויים מתחת לקו העוני. בשם החמלה יצאת למאבק גזעני ומכפיש כי חמלת על ילדה קטנה שירקו עליה או לעברה... אבל משום מה לא חמלת על כל מאות ואלפי קרבנות השנאה שלך... שחטפו מכות קללות ויריקות רק בגלל המאבק החומל שלך.

בשם החמלה אתה לא מפסיק להשמיץ מגזר שלם שמי שרואה את חזותך חושב בטעות שזהו המגזר שלך. אבל אנחנו, אנשי המגזר שסופגים את היריקות והמכות והקיצוצים שאתה ומפלגת כל החומלים מביאה עלינו מידי יום. אנחנו יודעים שבין ידיך ומילותיך אתה מגדל צפע אכזרי שאין לו אלא מטרה אחת לחסל ולהשמיד את כל עולם התורה.

אתה מר ליפמן, האמון כאמור על החמלה, מטפח אותו ומגדל אותו למען יהיה הארס שלו חזק חזק ורצחני עד למאוד. ומכיוון שבנחש צפע מדובר אין לנו שום ספק באשר לרגשות החמלה הרבים שגואים בך שעה שאתה מטפל בו ומגיש לו את טרפו. וגם מיליון פרחים שתנפנף בהם מעל לראשך לא יכפרו חטאתך לא בעולם הזה ולא בעולם הבא, שכן מי שחומל על אכזרים סופו מתאכזר על רחמנים. וזה בדיוק מה שמתרחש עמך מר ליפמן הלא יקר, חמלה על תרנגולים ואכזריות שאין דומה לה על גברים נשים וטף! שכל פשעם שהם מבקשים לצעוד בדרכי אבות בארץ אבות וכל מנהגיהם לצנינים בעיניך.