אאא

בתנועת ש"ס זועמים על הפגיעה החמורה בכבודו של מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף, לאחר שיו"ר סיעת 'הבית היהודי', איילת שקד, הציבה אולטימטום לרב עד יום שני באשר לבחירת הרב הראשי לישראל.

גורם בש"ס אומר כי בעקבות דבריה של שקד, בתנועה שוקלים לבטל את הפגישה המתוכננת בין מרן הרב עובדיה יוסף לראשל"צ הרב שלמה משה עמאר והרב יעקב אריאל

בכיר בש"ס אמר הערב: "זו עזות וחוצפה. הבחורה הצעירה הזאת עושה את מה שראשי ממשלה לא העזו לעשות. היא חושבת שהרב עובד אצלה. התנהגותה מראה על חוסר אחריות".

לא מעט חברי כנסת מש"ס תקפו את שקד בשיחות סגורות, אולם היו כאלה שעשו זאת בצורה גלויה. ח"כ דוד אזולאי תקף הערב את האולטימטום שהציבה שקד למרן הרב עובדיה יוסף ואמר: "איילת שקד היא פוליטיקאית טירונית. היא עדיין לא מכירה את המהלכים. אין ספק שהתבטאות האומללה שלה מוכיחה את מה שמרן אמר על 'הבית היהודי' בית של גויים'. זאת הייתה התבטאות עדינה".

 (צילום: פלאש 90)
"עפר לפיה", איילת שקד(צילום: פלאש 90)
הגדלה

אזולאי הוסיף ואמר בראיון למהדורה המרכזית ברדיו קול ברמה בהגשת ניצן קידר: "ברגע שהבית היהודי התחברו עם לפיד,  אז הכל מותר להם. כולם שם הלכו כמו עדר אחרי המנהיג שלהם. אין שם אפילו צדיק אחד בסדום".

אזולאי המשיך ותקף: "אני לא מכיר את שקד, אבל איזה עזות מצח יש לה לומר דברים כאלה? זאת חוצפה שאין כדוגמתה. עפר לפיה לפני שהיא מדברת על הרב עובדיה יוסף. הבית היהודי זחלו והתחברו לרשע, והם מתנהגים כמו רשע". 

מוקדם יותר דיווחנו כי ח"כ איילת שקד הציבה אולטימטום למרן הרב עובדיה יוסף ואמרה: "אתמול אחר-הצהריים התכנסה סיעת הבית היהודי בגבעת התחמושת בירושלים. בישיבת הסיעה נערך דיון פתוח וקשוב באשר לסוגיית הרב הראשי, ובו נשמעו דעותיהם של כל הנוכחים".

"לאחר דיון מעמיק", הוסיפה שקד, "הוחלט בקרב הסיעה להקציב זמן נוסף להתכנות תוכנית "הרב אריאל - הרב עמאר", ולאפשר לרב עובדיה יוסף להכריז בקולו על תמיכה בתוכנית זו עד ליום ב' הקרוב". 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בתוך כך, בציבור הדתי לאומי שוקדים על החתמת מאה רבנים במסגרת מכתב תמיכה ברב יעקב אריאל לרב הראשי האשכנזי, זאת בניגוד לדעתו של יו"ר הבית היהודי שתומך דווקא ברב דוד סתיו. עד כה חתמו עשרות רבנים על המכתב.

"זקנינו גדולי הרבנים של הציונות הדתית כבר הביעו את תמיכתם המאוחדת במהלך חשוב זה, ואנו קוראים לראשי המפלגות ולחברי הכנסת לפעול להצלחתו בכל דרך אפשרית", נכתב בו. 

יצויין, כי זו אינה הפעם הראשונה שהח"כית החילונית גורמת לפיצוץ מול תנועת ש"ס.

בפעם הקודמת, באירוע שהתקיים ערב הבחירות, חשפה שקד כי במפלגתה מתכוונים לאשר נישואים אזרחיים בין יהודיה וגר רפורמי - שע"פ ההלכה מוכר כגוי.

אותה התבטאות של ח"כ שקד, גרמה אז למתקפה חסרת תקדים מצידו של מרן הגר"ע יוסף, שכינה את מפלגתה של איילת שקד "בית של גויים".