אאא

הקרע בין יו"ר ש"ס אריה דרעי לח"כ משה גפני הולך ומחריף: לאחר שח"כ משה גפני תקף הצהריים את דרעי וכתב במכתב ששלח לרבני הישוב 'רכסים' כי דרעי "פעל בחוצפה להפר הסכם פוליטי", מגיבים גורמים בש"ס ואומרים: "זו החוצפה הגדולה ביותר. גם אם יש לך טענות תתקשר לדרעי תדבר אתו, למה לפנות לתקשורת?".

גורמים בכירים בש"ס אמרו הערב (יום ה') ל'כיכר השבת': "משה גפני התרגל לתקופה בה אנשי ש"ס היו עובדים אצלו, הוא היה בטוח שש"ס הם העבדים של יהדות התורה, כעת תם העידן הזה, הגיע מנהיג חדש שפשוט לא חושב מה הליטאים יגידו, ולכן זה כואב לגפני, וזה בריא שזה כואב לו כי הוא צריך להתרגל לזה, מוטב מוקדם ממאוחר".

הגורמים מוסיפים ואומרים: "המאבק הזה הוא לא מאבק אמיתי, זה מאבק על כבוד, גפני היה הכוכב של הפוליטיקה החרדית ותם העידן הזה, שיפסיק להתבכיין, אריה עושה את עבודתו נאמנה וככה הוא ימשיך, הוא לא יחשוב על גפני, שגפני ימשיך לצעוק ולהשתולל ואנחנו נמשיך לעבוד".

גורם נוסף בש"ס אומר ל'כיכר השבת': "מי זה גפני שיגיד על דרעי 'פעל בחוצפה', זו החוצפה הגדולה ביותר. גם אם יש לך טענות תתקשר לדרעי תדבר איתו, למה לפנות לתקשורת?".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הגורם הוסיף ואמר: "ח"כ יעקב ליצמן הבין איך משתפים פעולה, בכל מקום הוא ודרעי מסתדרים ועובדים יחד למען הציבור החרדי ויודעים גם לפרגן האחד לשני. אבל גפני עובד שעות נוספות בכדי להביא לקרע בין ש"ס ליהדות התורה, הוא לא יצליח בזה, הוא אולי יביא לקרע עם דגל התורה אבל שאר חברי הכנסת עובדים איתנו בשיתוף פעולה מלא".

כזכור, בשעות הצהריים שלח גפני מכתב לרבני העיר רכסים בו תקף את יו"ר ש"ס אריה דרעי: "הביאו אליי את מכתבו אליכם של יו"ר תנועת ש"ס הרב אריה דרעי,  ואני כמזכ"ל 'דגל התורה' דוחה אותה מכל וכל. אני אף פגוע מן העובדה כי ברור ומובן מאליו כי האינטרס של כולנו הוא טובת הישוב רכסים, אולם המדובר בהסכם פוליטי בין שתי המפלגות שאני צד לו - ויו"ר ש"ס בחוצפה עוקף את מי שחתום על ההסכם, ופונה לכבודכם במישרין מבלי אף לכתב אותי במכתבו". 

"יש לנו דעה שונה לגבי האמור במכתבו, כביכול תפקודו המצוין של נציג ש"ס, ממנו משתמע כי בעת כהונת איש 'דגל התורה' לא היה כן, בעוד שראש המועצה הנוכחי מקדם תכנית הבראה דרקונית שעלולה להביא את הישוב להתדרדרות ניהולית בניגוד לדעת הרבנים. אינני מעונין להיכנס לפרטי התפקוד של נציג ש"ס לעומת תפקוד נציג 'דגל התורה', אך אני דורש לכבד את ההסכם ככתבו וכלשונו, ואנו נמשיך לדאוג לרכסים, מוסדותיה ותושביה לא פחות מכל אחד אחר". 

"לאי כיבוד ההסכם עלולות להיות השלכות מרחיקות לכת" הזהיר גפני בסיום המכתב