אאא

תושבי השכונה הוותיקה בבית שמש התעוררו הלילה סמוך לשעה 03:30, לקול נפץ חזק, דקות מעטות התברר כי רימון הושלך לעבר ביתו של ממלא-מקום ראש עיריית בית שמש, מאיר בלעיש, ברחוב שביל הל"ה בשכונה הוותיקה בעיר.

באירוע המדובר לא נגרם נזק ולא היו נפגעים בנפש אך התושבים מבקשים מהמשטרה שלא לקחת סיכונים מיותרים ולטפל בחומרה באירוע בכדי שהמקרה לא ישוב על עצמו. "אנחנו חוששים שמא האירוע הזה יביא אירוע נוסף, אנחנו לא רוצים שהעיר שלנו תהפוך למוקד פשע של עבריינים". אמר תושב העיר.

גורם בכיר בעירייה, אמר הבוקר (שלישי) ל"כיכר השבת" כי זו לא הפעם הראשונה שבה מאיר בלעיש מקבל איומים על חייו: "בעבר הוא קיבל הרבה מאוד איומים בעקבות שתמך בבחירות האחרונות בראש החרדי, משה אבוטבול. ". לדברי הגורם, "גם ילדיו של מאיר הותקפו בעבר".

"בבית שמש יש אווירה מסיתה מצד פעילים פוליטיים נגד מאיר בלעיש וצריך לדעת שמילים יכולות לרצוח, אצל רבין זה קרה ובסוף מישהו לקח את החוק לידיים, לכן צריך להיזהר מזה כמו מאש ולא להתלהם בשום צורה שהיא". הוסיף הגורם.

מתי רוזנצוויג, דובר עיריית בית שמש, אמר בתגובה ל"כיכר השבת" כי בשעות הקרובות תתקיים הערכת מצב: "קצין הביטחון של העירייה בתיאום עם משטרת בית שמש, יקיימו הערכת מצב וישקלו נוהלי אבטחה על מ"מ ראש העיר, מאיר בלעיש".

כל ניסיונותינו להשיג את תגובתו של מאיר בלעיש, עלו בתוהו.