אאא

ראש הממשלה מודה: לאחר שבוע בו פקדו מנחמים רבים את רחוב הפורצים בירושלים, שם ישב שבעה, ראש הממשלה בנימין נתניהו על אביו ז"ל, היום (שבת) מגיעה התודה למנחמים. מחר בבוקר יקומו בני המשפחה מהשבעה ויעלו לקברו של האב.

בבוקר יום שני שעבר, נפטר פרופ' בנציון נתניהו, אביו של ראש הממשלה, והוא בן 102 שנים. הצמרת הפוליטית כולה התייצבה בהר המנוחות בגבעת שאול, שם הובא למנוחות בחלקת ההורים השכולים.

במהלך ימי ה'שבעה', נהרו המונים לרח' הפורצים, שם ישב נתניהו שבעה. פוליטיקאים ורבנים, אישי ציבור ועמך בית ישראל, הגיעו כולם לנחם את ראש הממשלה.

בשל הסערה הפוליטית סביב פיזור הכנסת והקדמת הבחירות, הנושאים הבוערים במהלך ימי השבעה היו בעיקר נושאים פוליטיים ופחות זכרונו של המנוח ז"ל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הערב, מפרסמת לשכת ראש הממשלה מכתב תודה של ראש  הממשלה למנחמים הרבים בכתב ידו. "אני מבקש להודות מעומק ליבי", כותב נתניהו בכתב ידו, "לאלפים הרבים מכם שבאתם לבית אבי לנחם אותי ואת משפחתי, ולרבבות מכם ששלחתם דברי תנחומים ותמיכה".

"נגעתם לליבי ברגעי יגוני", כותב ראש הממשלה, "מירושלים תודתי שלוחה לכולכם", הוא מסיים את מכתבו וחותם בכתב ידו, בנימין נתניהו, י"ג באייר.

בימים אלו של טרום בחירות, למכתב כזה משמעויות וזויות פוליטיות לא מעטות, שרק אשף תקשורתי ופוליטי כמו ראש הממשלה בנימין נתניהו, יודע לתעל את כל אשר נקרא בדרכו לטובת קמצוץ אהדה ציבורית ותקשורתית.

מכתב התודה של ראש הממשלה. צילום: לשכת ראש הממשלה
מכתב התודה של ראש הממשלה. צילום: לשכת ראש הממשלה