אאא

כוחות צה"ל ומשטרה הרסו הלילה (שני) את בתי שלושת המחבלים שהיו מעורבים בחטיפת ורצח שלושת הנערים נפתלי פרנקל, גיל-עד שאער ואייל יפרח הי"ד.

לאחר חצות הלילה הגיעו לאזור הצפוני של העיר חברון 250 לוחמי מג"ב יחד עם עשרות חיילי צה"ל מחיל ההנדסה ויחידות נוספות.

הכוחות פוצצו והרסו שני בתים בהם גרו שניים מהחבלים - חוסאם קוואסמה ועמאר אבו איישה ובמקביל אטמו מרתף בית נוסף בו גר המחבל השלישי - מרוואן קוואסמה והוציאו את הבית מכלל שימוש.

הפעולה המיוחדת ארכה שש שעות, במהלכה הכוחות לא נתקלו בהתנגדות משמעותית והתמודדו רק עם מספר הפרות סדר מקומיות שפוזרו במהירות.

קצין האג"ם של מג"ב איו"ש, סנ"צ ירון פולמבו, שהשתתף בפעילות סיפר: "הגענו לבתים במקביל, ולאחר שסגרנו עליהם ושללנו הימצאות פח"ע התחלנו במלאכת ההריסה בכפוף לפסיקת בג"ץ. הדברים שעמדו לנגד עינינו במהלך כל הפעילות היו צמצום פגיעה בבלתי מעורבים והשלמת המשימה על הצד הטוב ביותר".

מפקד מג"ב איו"ש, תנ"צ עוזי לוי ציין כי "הריסת בתי מחבלים מהווה מסר מרתיע וחמור למחבלים ושותפיהם, כי ישנו מחיר אותו ישלמו אם יבחרו להמשיך בפעילות הטרור ובפגיעה בחפים מפשע. נמשיך לפעול בנחישות כנגד כל מי שיהיה מעורב בפעילות טרור כנגד אזרחי מדינת ישראל".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כזכור, לפני כחודשיים עצר כוח ימ"מ, בסיוע השב"כ, את חוסאם קוואסמה שלפי החשד פיקד על החוליה שחטפה ורצחה את שלושת הנערים באיו"ש. הכוח הגיע באישון לילה לבית ועצר אותו, והלילה ביתו נהרס.

בהודעת דובר צה"ל נאמר כי "בט"ו בסיוון תשע"ד, 12 ביוני 2014, שילח המחבל חוסאם קוואסמה את המחבלים מרוואן קוואסמה ועמאר אבו עיישה לביצוע פעולת חטיפה בה נחטפו הנערים גיל-עד שאער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח סמוך לגוש עציון. בתום מאמץ החיפושים אחר שלושת הנערים, נמצאו גופותיהם באזור צפון-מערב חברון. במהלך חודש יולי, בפעילות של יחידה מיוחדת ובסיוע שירות הביטחון הכללי, נעצר חוסאם קוואסמה בענתא, דרומית-מזרחית לרמאללה".

"כחלק מהלחימה המתמשכת בטרור ובתשתיותיו, בהתאם להחלטת מפקד פיקוד המרכז, אלוף ניצן אלון, ולאחר שנדחו שלוש עתירות בנושא על-ידי בית הדין הגבוה לצדק, ביצעו הלילה כוחות מיוחדים של חיל ההנדסה בשיתוף עם כוחות ההנדסה של אוגדת איו"ש ומג"ב איו"ש הריסה של ביתו של חוסאם קוואסמה, הריסה של ביתו של עמאר אבו איישה ואטימה והוצאה מכלל שימוש את ביתו של מרוואן קוואסמה בחברון", נמסר בהודעת דובר צה"ל.

לדברי דובר צה"ל: "הריסת בתי מחבלים מהווה מסר מרתיע וחמור למחבלים ושותפיהם, כי ישנו מחיר אותו ישלמו אם יבחרו להמשיך בפעילות הטרור ובפגיעה בחפים מפשע. כוחות הביטחון - צה"ל, שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל, ממשיכים במאמץ החיפושים אחר החוטפים. צה"ל ימשיך וינקוט בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותו על-מנת לפגוע במחבלים והגורמים המסייעים להם ולהרתיע מביצועם של פיגועים נוספים".