אאא

ילדה בת תשע נפצעה הלילה (מוצ"ש) באורח קל מירי שאירע לעבר בית בישוב פסגות הסמוך ל"תל ציון". 

מתנדבי איחוד הצלה שהוזעקו למקום העניקו לפצועה טיפול ראשוני, ומאוחר יותר היא פונתה על ידי מד"א לבית החולים שערי צדק בירושלים כשהיא בהכרה מלאה.

שלמה פטרובר, המתגורר בסמוך למקום האירוע, סיפר ל-ynet כי "תוך כדי קבלת המקרה ממוקד המבצעים במד"א הבנתי כי מדובר במשפחה שגרה בסמיכות לביתי. הגעתי לבית וראיתי את הילדה כשהיא ירויה בפלג גופה העליון. המשכתי בטיפול בילדה עד להגעת ניידת לטיפול נמרץ".

"הילדה אמרה שראתה אדם עם רובה שירה בה, אז כנראה שזה היה מקרוב" אמר פטרובר.

 (צילום וידאו: אלי מנדלבאום - ynet)
הילדה שנפצעה בדרך לבית החולים (צילום: פלאש 90)
הגדלה

באירוע לא נפגעו בני אדם נוספים.

כוחות הביטחון עורכים בשעה זו סריקות באזור וזאת עקב חשש כי מדובר בפיגוע ירי.

בנוסף, תושבי הישוב הונחו להישאר בבתיהם עד להודעה חדשה וכן לא לפתוח את הדלת לזרים, תושבים חמושים הונחו להישאר צמודים לכלי הנשק שלהם. וכיתת הכוננות נפרסה.

ד"ר דני פינק, הרופא המטפל בילדה ב'שערי צדק' אמר כי לא ניתן לדעת האם בפציעה נגרמה מירי או מדקירה: "הילדה תיארה בפני גורמי הביטחון את שאירע וציינה כי המחבל היה במרחק קצר מאוד ממנה. מצבה יציב לחלוטין, ולאחר שתסיים את הבדיקה האחרונה, תאושפז במחלקת טיפול נמרץ ילדים".

ח"כי הימין הגיבו בחריפות לפיגוע. שר הכלכלה נפתלי בנט כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "מדובר בארוע חמור ביותר שמצטרף לסדרת פיגועים קשה ומכאיבה".

 (צילום וידאו: אלי מנדלבאום - ynet)
כוחות צה"ל פרוסים בישוב (צילום: פלאש 90)
הגדלה

חברת הכנסת אורית סטרוק אמרה: "העם בישראל קיבל הערב תזכורת והוכחה נוספת ששחרור מחבלים הוא דלק על מדורת הטרור. אני קוראת לממשלה לקבל את ההחלטה האחראית הנדרשת ולהימנע מכל שחרור נוסף של מחבלים. אם הממשלה לא תעשה כן ביוזמתה - אקדם מיד עם פתיחת מושב החורף של הכנסת את הצעת החוק שלי נגד שחרור מחבלים".