אאא

השבוע הוכנס ברוב עם ספר תורה חדש לישיבת ההסדר חולון. תהלוכת ענק עברה בכל הרחובות המרכזיים של העיר, בשירה וריקודים של תלמידי ואברכי הישיבה יחד עם תושבים רבים מחולון, ויחד עם משפחת גלעדי - תורמי ספר התורה המהודר.

ישיבת ההסדר חולון היא ישיבה קהילתית, הפועלת רבות בתחומי זהות יהודית, חינוך ורווחה בעיר - ותושבים רבים הצטרפו לשמחה מתוך הזדהות עם הישיבה ופעלה. אנשים רבים ירדו מבתיהם ונגשו לנשק את ספר התורה במהלך הצעדה.

עם הגעת ספר התורה לבית המדרש, נשא דברים ראש הישיבה, הרב אלעזר אהרנסון. הרב אהרנסון קרא לעסוק בנשמת התורה, בבחינת האש הלבנה שעליה הייתה כתובה התורה באש שחורה קודם בריאת העולם. גם כיום, אמר הרב אהרנסון, יש לתורה גוף ונשמה. עלינו לחשוף את החלק הרוחני, את נשמת התורה החבויה וגנוזה בתוך סוגיות הגמרא, ואסור לנו להסתפק בלימוד החלק הגלוי והמעשי.

הרב אברהם יוסף, הרב הראשי לחולון, תיאר את הישיבה כנטיעה משובחת שנותנת ריח טוב וצל נאה - אך בעיקר פירות מתוקים, שהם משפחות האברכים ובוגרי הישיבה שנשארים לגור בחולון ולהקרין בעצם נוכחותם אווירה של תורה, קדושה וזהות יהודית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"כל חיי גדלתי בערים חילוניות", אמר הרב יוסף, "וגידלתי את בניי בערים חילוניות. כל בניי ברוך ה' יראי שמים ולומדי תורה - בזכות שגדלו בערים חילוניות!" הרב הוסיף שדווקא ההתמודדות עם אווירה שונה, והבנת החשיבות של מגורים בעיר כזו, נותנת כוח רוחני ותורני. הרב בירך את הישיבה ואת ראש הישיבה, הרב אלעזר אהרנסון, וציין שחולון היא עיר מיוחדת בכך שיש בה שיתופי פעולה מיוחדים בין כל חלקים האוכלוסייה.

בסיום התהלוכה וטקס הכנסת הספר להיכל, התקיימה סעודת מצווה בנוכחות אורח הכבוד הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבת אור עציון וראש ישיבות בני עקיבא. הרב דרוקמן שיבח את פעלה של הישיבה והדגיש את מרכזיותה של התורה בחיינו. הרב סיפר על ביקורו הראשון בחולון, לפני כשישים שנה, כאשר בחולון היה כמעט רק חול וחול. היום, הוסיף הרב דרוקמן, צריך להוסיף קודש לחול.

באירוע השתתפו גם חיילים מתלמידי הישיבה שבאו במיוחד לטקס המשמח, וכן גם הורי תלמידים, ובוגרי הישיבה שחלקם גרים בחולון וחלקם באו מרחוק להשתתף באירוע. השתתפה בתהלוכה גם מפקחת החמ"ד במחוז דן, הגב' אסתר אורנבוך, שלאורך שנים מקדמת את החינוך הדתי והתורני בחולון בפרט ובגוש דן בכלל.