אאא

בימים אלו הגיע גאב"ד 'העדה החרדית' הגרי"ט וייס לביקור מיוחד בניו יורק שבארה"ב לרגל שמחה משפחתית והתקבל בכבוד רב על-ידי רבבות אנשים שהשתתפו במעמד קבלת פנים שנערך בשכונת ויליאמסבורג בראשות אדמו"רים, רבנים ואישי ציבור.

בשעות הצהריים הגיע הגאב"ד לביתו של כ"ק האדמו"ר מהרי״י מסאטמאר לביקור נימוסין, ומשם נסע לרחוב טיילאר שם קבלו את פניו אלפי ילדי התתי"ם מכל רחבי ניו יורק בבגדי שבת ודגלים בידיהם, הגאב"ד עלה על במה מיוחדת ובירך את הילדים.

לאחר סיום טקס הקבלת פנים של הילדים החל מעמד הקבלת פנים המרכזי, בימת כבוד בת חמישה קומות עם אדמו"רי ורבני ניו יורק פיארו את המעמד ורבבות מילאו את הרחוב הגדול.

כיו"ר הטקס שימש הרה"ג ר' חיים אהרן פריעדמאן ראש ישיבת קאשוי. בשם "התאחדות הרבים דארה"ב וקאנאדא" נאם הגה"צ אבד"ק סעדרעהעלי חבר ביד"ץ התאחדות הרבנים.

הס הושלך בקהל הרבבות בעת שהשמיע כ"ק האדמו"ר מהרי״י מסאטמאר את דבר קדשו.

האדמו"ר קידם בברכה את הגאב"ד ובתוך כך השמיע דברים חוצבי להבות: "בזמנינו אלה רואים שהמצב מתדרדר מיום ליום, הגיע למצב שיהודים חרדים עושים כל מיני פשרות בעיקרי הדת עם הממשלה, והממשלה יודעת זאת ובגלל זה הם גוזרים גזרות קשות ואף אחד לא מוחה בידיהם. כמו כן רעיונות כפירה של 'כוחי ועוצם ידי' נתפרץ בתוך מחנינו, שזה גורם לשנאת ישראל והתגרות באומות באופן מבהיל".

"לא חשבנו שיגיע יום שהממשלה תחוקק חוק לגייס את בני הישיבות, שהממשלה תתערב בתוכנית חינוך החרדי. לא חשבנו שיגיע יום שהממשלה ידרשו מבני ישיבות הבאים מחו"ל שצריכים לבקר בתוך מתחם צה"ל, ועוד מקומות טומאה רח"ל. לא חשבנו שמקומות הקדושים כמו ציון הרשב"י יהיה תחת הממשלה. וכל זאת משום שידעו שכל איש הירא לדבר ה' ילחם בדבר נפשו נגד מזימות אלו. אף פעם לא יכלו לעקור ההרגשה ללחום נגד חיטוטי שכבי, ולא עלה על הדעת לעלות להר הבית מקום המוקדש בטומאה. אבל כל זה עובר בשתיקה מצד המפלגות החרדית שמשוחדים בידיהם, ועושים כל מיני פשרות ועושים צחוק מכל המערכות על קדשי ישראל", הוסיף האדמו"ר.

"ברך המקום אשר מסר עולמו לשמורים ואשר לא השבית לנו גואל", קרא האדמו"ר בהתרגשות, "ויש לנו את הגאב"ד שהוא המנהיג של העדה הקדושה, הממשיך דרכם של שומרי העיר הצדיקים והקדושים נ"ע. זה ברור לנו שהנהגתו של מרן הגאב"ד וכוחו של ביד"ץ העדה החרדית היינו דאהני להו שאף אלו שלא עומדים בנסיון זה משפיע עליהם שלא ילכו כל כולו אחרי גזירת על עקירת הדת".

האדמו"ר המשיך את דבריו בכאב והזכיר את הטרגדיות הנוראות שקרה בארץ: "מחוץ תשכל חרב ומחדרים אימה, אבל עכשיו שכאפילו בחדרים תשכל חרב רח"ל צריכים עוד יותר להתפלל בעבור אחינו בני ישראל בארץ הקודש שישמרו מן המזיקים".

האדמו"ר סיים את דברות קדשו בברכה מיוחדת: "יעזור ה' שהגאב"ד מנהיג העדה יאריך ימים על ממלכתו בבריות גופא ונהורא מעליא, ויזכה לעמוד בשמירתו שומר גחלתן של ישראל".

לאחר מכן הועברו בשידור חי דברים מרוגשים מכ"ק הגה"צ ר' יעקב מאיר שכטר שדיבר בשבחו של הגאב"ד.

היו"ר הקריא את דברי ברכה ששלח הגרמ"ד סולוויצי'ק ר"י בריסק להמעמד קידוש שם שמים, ואת דברי ברכה מכ"ק אדמו"ר מתולדות אברהם יצחק שנבצר ממנו להשתתף במעמד בגלל מצב בריאותו.

לאחר מכן השמיע דברי ברכה וחיזוק כ"ק האדמו"ר מתולדות אהרן השוהה בימים אלו בניו יורק, שהסביר כמה מעמד כזו מחזק את כוחה של העדה החרדית ובראשם הגאב"ד העומד בראש העדה, והכל סרים למשמעתו.

את דבר "עולם התורה" הביא הרה"ג רבי אשר קלמנוביץ ראש ישיבת מיר בניו יורק. בפרט הזכיר את גזירת הגיוס שהגאב"ד עומד בראש המערכה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כנואם הכבוד שימש האדמו"ר מוויען שהרבה לדבר בפעולותיו של הגאב"ד למען יהדות החרדית הנאמנה לה' בארץ הקודש ואת הזכיה הגדולה שיש לכל המשתתפים לקבל פניו של האי צדיק.

לקראת סיום המעמד שמעו את דברות קדשו של הגאב"ד, שהכיר תודה לכל הרבנים שבאו למעמד ובראשם האדמו"ר מסאטמר שעומד לימין היהדות החרדית בארה"ק בשליחת סכומים עצומים ע"י מפעל "שקל הטהור".

הגאב"ד עודד את הציבור להמשיך בפעולות למען היהודים בארץ הקודש ע"י שליחת כספים למוסדות על טהרת הקודש כמו שעושה האדמו"ר מהרי"י מסאטמר.

"רואים שכוחו של אותו זקן 'הסאטמאר רב' ממשיך ב"ה ביתר שאת, ולאחב"י בחו"ל יש 'ווארימקייט' להוסיף פי כמה בהתמיכה במוסדות עטה"ק". הגאב"ד ביקש מהציבור שיתפללו על תושבי ארה"ק לאור המצב הקשה שהם נמצאים עכשיו, והזכיר את פיגוע הנורא שקרה בביהכ"נ בהר נוף.