אאא

♦ יום ראשון האחרון, אל שכונת תלפיות בירושלים מגיעים מאות ידידי ותומכי ישיבת "אור החיים", בראשות הגאון רבי ראובן אלבז שליט"א, להילולת רבי יעקב אבוחצירא זיע"א. כיבדו בנוכחותם: הראשון לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר שליט"א, הגאון רבי יהושע ממן שליט"א, יו"ר ש"ס ושר הפנים ר' אליהו ישי ושר הבינוי והשיכון ר' אריאל אטיאס.

♦ ולא רק בשכונת תלפיות חגגו את הילולת הצדיק. מאות איש הגיעו השבוע לחצרו של האדמו"ר רבי ברוך אבוחצירא שליט"א, הסמוך למתחם ציונו של הבבא סאלי זיע"א בנתיבות, כדי להשתתף בהילולה המפוארת של הצדיק רבי יעקב אבוחצירא זיע"א. נצפו בעין המדור: רבה של העיר באר שבע הגאון רבי יהודה דרעי שליט"א, והשר לשירותי דת ר' יעקב מרגי.

♦ בעקבות המצב הביטחוני, שבו לא התאפשרה כניסת למתחם ציונו של רבי יעקב אבוחצירא זיע"א בדמנהור שבמצרים, עשה האדמו"ר רבי יחיאל אבוחצירא שליט"א עלייה לציונו של אביו ה"בבא חאקי" זיע"א שקבור בעיר רמלה. הרב עלה עם המשפחה המורחבת וכן עם עשרות אנשים מהקהילה שבראשותו.

♦ אייטם אחרון ודי על ההילולות: גם הרב אליהו רווח, מפקח חינוכי בת"ת "כינור דוד" בבני ברק, ערך הילולה גדולה לבעל ה"אביר יעקב" בביתו, בהשתתפות רבנים ואישי ציבור. נכח: הרב רפאל כהן שליט"א, ראש ישיבה בירושלים. 

♦ עשרות אברכים השתתפו בתיקון מיוחד הנערך מדי שנה בימי השובבי"ם על ידי המקובל הצדיק רבי אברהם חי שליט"א מבני ברק. התיקון נערך בבית הכנסת של הקהילה הספרדית בראש העין, כשלתיקון מצטרף גם הגאון רבי שבתאי לוי שליט"א, ראש כולל בבני ברק.

♦ מדי שבוע ביום שני, מתאספים להם כל חברי הכנסת והשרים של ש"ס לישיבה מיוחדת. בישיבה דנים הח"כים והשרים בחוקים שאותם הם אמורים להגיש בשבוע הקרוב, וכן בתיאום של כל העשייה הברוכה לטובת עם ישראל. החל מהשבוע, הישיבה הוקדמה משום מה בחצי שעה, והיא מתחילה בשעה 14:30 במקום 15:00, בתפילת מנחה, ומיד לאחר מכן הישיבה, שלאחרונה החלה להסגר לתקשורת.

 ♦ עיתונאים רבים מרחבי העולם הגיעו השבוע אל לשכתו של ראש עיריית אלעד, הר' יצחק עידן, כדי ללמוד ולהכיר מקרוב את הציבור החרדי, בעקבות גל ההסתה שנעשה בתקשורת הכללית על הציבור החרדי. אחד מהעיתונאים הפתיע ושאל את עידן, מדוע רוב האוכלוסייה באלעד היא ילדים?... עידן השיב לו: "עם ישראל איבד כל כך הרבה אנשים בשואה האיומה. לכן עלינו להגביר את קצב הילודה, בכדי להשלים את זה"...

♦ שני האחרון, שעה לפני השקיעה. השר אלי ישי אמור להיפגש עם ראשי הרשויות המקומיות, אך הוא מפחד שהפגישה תמשך עד לשעות הקטנות של הלילה, ובעקבות כך הוא עלול לפספס את תפילת ערבית. הוא קורא לעוזרו, והלה מארגן לו מניין לתפילת ערבית מוקדמת בלשכתו הקטנה שבבניין הכנסת. המדור העדיף להתפלל מאוחר יותר, ולא הצטרף למניין.

♦ ובאותו יום, ניפגש השר ישי עם הנהלת בתי הדין הרבניים. אחד מהנוכחים במקום לחש לאוזני המדור, כי שר הפנים ביקש מהם בתוקף למצוא פתרונות מיידיים לגיורים של בתי הדין הרבניים.

♦ ראש ישיבת "נפש החיים" בבני ברק, הגאון רבי משה אלקובי שליט"א, טס השבוע לדרום אפריקה למסע חיזוק בקהילה היהודית בעיר יוהנסבורג. הרב התארח בביתו של הגאון רבי אביהו הלוי שליט"א, רבה של הקהילה הספרדית במקום, והוא צפוי לחזור בעוד כשבועיים לארץ הקודש.

♦ ראש ישיבת "כסא רחמים", הגאון הגדול רבי מאיר מאזוז שליט"א, הגיע השבוע להילולת הגאונים רבי יהושע בסיס זצ"ל ורבי מסעוד אלפסי זצ"ל, שהתקיימה באולמי רינה באשדוד ליד חוף הים. במהלך נאומו סיפר הרב כי הקוריאנים לא הבינו איך היהודים, שהם מיעוט בעולם מבחינת האוכלוסייה, זוכים בפרס נובל באחוזים גבוהים בהרבה יותר ממה שהם. בעקבות כך, הגיעה משלחת של דרום קוריאנים לארץ, והנשיא שלהם גילה לרב מאזוז כי בביתו מונחים שני סטים של תלמוד בבלי שמתורגמים לאנגלית. "אני בטוח שבזכות לימוד הגמרא הראש של היהודים כל כך מפותח", אמר הנשיא לרב.

♦ יום ראשון האחרון. אל בית מדרשו של מרן מאור ישראל שליט"א, הגיע הרב שלמה בניזרי להתפלל שחרית במחיצתו של גדול הדור. מיד כשנכנס לבית המדרש, הוא פגש בראשון לציון הגאון הגדול רבי שלמה משה עמאר שליט"א, כשהשניים לוחצים ידיים בחום. לאחר התפילה, פגש אותו הרב אילן גוזל, יו"ר המרכז לצעירים ילדי "שגיא ויעקב" בעיר אשדוד. הרב גוזל אמר לרב בניזרי: "מאות תלמידי תיכון באשדוד מחכים לרב, כבודו יבוא למסור לנו שיחת חיזוק". הרב בניזרי הודה לו נרגשות והשיב לו: "כשאני אשתחרר, אגיע קודם כל למרכז שלכם, למסור שיחת חיזוק ולפגוש את הנערים שאתם מקרבים לדת".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

♦ לאחר שח"כ הר' יצחק ועקנין, המכהן כמ"מ יו"ר הכנסת, העיף את ח"כ אחמד טיבי ממליאת הכנסת בעקבות שטויות שפלט מפיו, הוא החליט לעשות מעשה טוב, ולקח את קופת הטיפים שעליה סיפרנו במדור בשבועיים האחרונים, והחליט לכהן כ"גבאי הקופה", ולהתרים את הח"כים השונים. תרמו בעין יפה: אהרונוביץ, אברהם מיכאלי, הח"כית ששפכה את המים העונה גם היא לשם מיכאלי, וזאב ביילסקי מקדימה.

♦ ולאותה כנסת, הגיע הלוביסט משה ביבי, שבעבר כיהן כמנהל סיעת קדימה, ובנו של ח"כ אריה ביבי, ודיבר עם סגן שר האוצר מש"ס ח"כ איציק כהן. אותו ביבי ליווה אותו עד לבית הכנסת, ובא להיפרד ממנו. כהן שהיה בדרך לתפילת ערבית, לא ויתר לביבי, שאינו נמנה עם ציבור שומרי התורה והמצוות, משך אותו בכוח לתוך בית הכנסת, וארגן לו כיפה מהמקום. ח"כ דוד אזולאי מיד קם ממקומו ונתן לאותו ביבי לשבת, שירגיש בנוח, ויתפלל ביחד עם הציבור תפילת ערבית.

♦ המדור צעד לו ברביעי האחרון ליד אולמי "קינג דוד" בבני ברק, ופגש שם את ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, יוצא מחתונת בת ח"כ מאיר פורוש, מתניע את הרכב, לוקח טרמפיסטים, ונוסע בחזרה לכיוון העיר בית שמש. המדור ניצל את ההזדמנות, לקח טרמפ עם ראש העיר, ושמע ממנו כמה פיסטוקים שלא לפרסום. בעין המדור נצפה גם מזכיר מועצת חכמי התורה, הרב רפאל פנחסי, מגיע למקום כדי לאחל מזל טוב.

♦ פינת המזל"טים: לאדמו"ר רבי ברוך אבוחצירא שליט"א ולבנו הרב יהודה, לנישואי הבת תחי' עב"ג הבחור החשוב ר' יוסף דהן, בן לגאון רבי שלום דהן שליט"א, ראש הכולל בבת ים, לגאון רבי אליהו ראש שליט"א, רב בית הכנסת המרוקאי בשכונת גני הדר בפ"ת, לרגל צאת ספרו "ברכת אליהו" על מסכת ברכות. לר' שמעון מלול, מפעילי השטח של ש"ס באלעד, לרגל הולדת בתו. לשדר הרדיו עמירם בן לולו לרגל שמחת החלאקה לבנו מתן נ"י. שבת מנוחה לכל קוראי המדור.