אאא

לאחר תקופת התמהמהות והתלבטות ממושכת של ראש הממשלה בנימין נתניהו בנוגע למינוי רמטכ"ל חדש לצה"ל, הוחלט כי האלוף גדי אייזנקוט יתמנה לרמטכ"ל ה-21 של צה"ל ויחליף בתפקיד את הרמטכ"ל הנוכחי רב אלוף בני גנץ.

בתקופה האחרונה מתחו בצמרת הצבא ביקורת על ראש הממשלה נתניהו שעיכב את ההחלטה, בטענה כי ששת השבועות שנותרו לכהונת גנץ לא יספיקו להכנת מחליפו לתפקיד.

גורמים שונים בצה"ל צוטטו בכלי התקשורת ואמרו כי "שר הביטחון יעלון הושפל על ידי נתניהו", כאשר הוא תמך במינוי אייזנקוט אך ראש הממשלה המשיך לעכב את המינוי.

אייזנקוט צפוי להחליף את גנץ ב-15 בפברואר 2015. עבור האלוף יאיר נוה, שהיה בין המועמדים הסופיים לתפקיד הרמטכ"ל, מדובר באכזבה של ממש, זאת לאחר שנשאר בצה"ל ב-18 החודשים האחרונים כפרויקטור בעיקר לצורך ההתמודדות. כעת הוא צפוי לפרוש מהצבא באופן סופי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

אייזנקוט, בן 54, מתגורר בהרצליה. הוא נשוי ואב לחמישה. ב-1978 התגייס אייזנקוט לצה"ל. במלחמת לבנון הראשונה הוא שירת כקצין בגדוד 51 של חטיבת גולני ובהמשך מונה למפקד החטיבה. הוא שירת כמח"ט אפרים, ובתקופת נסיגת צה"ל מלבנון בשנת 2000 שימש כמזכיר הצבאי לראש הממשלה דאז אהוד ברק.

בשנת 2003 מונה אייזנקוט למפקד אוגדת יהודה ושומרון במהלך האינתיפאדה השנייה. במלחמת לבנון השנייה כיהן כראש אגף המבצעים במטכ"ל.

משם המשיך לתפקיד מפקד פיקוד צפון, ואז לתפקידו הנוכחי כסגן הרמטכ"ל. אייזנקוט מחזיק גם בתואר למדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה והוא בוגר המכללה של צבא ארצות הברית.