אאא

לראשונה מאז מונה לשר החינוך, ועל רקע הפשיטות על מוסדות התורה ברחבי הארץ, יקיים היום שר החינוך, גדעון סער, ביקור רשמי בישיבת פוניבז´ בבני-ברק.

ל"כיכר השבת" נודע כי את הפגישה יזם סגן שר החינוך הטרי, ח"כ מנחם-אליעזר מוזס, המנהל, מאז מונה לתפקיד, מערכת יחסים חיובית עם שר החינוך.

בשעה 16:00 אחר-הצהריים צפוי להגיע סער לבני-ברק, לפקוד את היכל הישיבה ואת חדרי הלימוד, לשוחח עם הנהלת וראשי הישיבה ועם התלמידים.

סער, שרק לפני חודשים אחדים הוכתר רשמית לאויב החרדים בעקבות מאבקו על לימודי הליב"ה, הפך באחרונה לדמות מוערכת בציבור החרדי.

כתב "כיכר השבת", ישראל כהן, מוסיף ומציין כי לפני כמה חודשים ביקר סגן שר החינוך בביתו של ראש ישיבת פוניבז´, הגר"ג אדלשטיין. בפגישה ההיא, אמר הגר"ג למוזס כי הסברה נכונה מביאה תועלת למעלה מן המשוער.

הוא סיפר שבשיאה של מתקפת ההסתה נגד המגזר החרדי שהשתוללה לפני כמה חודשים, הגיע העיתונאי סבר פלוצקר לבני-ברק, על מנת ללמוד מקרוב את אורח חייהם ה"הזוי והפרזיטי" של הציבור החרדי.

לאחר סיור ברחבי העיר, עלה למעונו של ראש הישיבה ולאחר שיחה קצרה ביניהם תוך כדי שראש הישיבה הסביר לו במתינות ובבהירות את כל תמיהותיו, שינה את דעתו מהקצה אל הקצה, ופירסם במשך מספר שבועות טורים אוהדים על הציבור החרדי.

בסביבתו של מוזס חשפו היום כי כבר בפגישה ההיא, ביקש הגר"ג לארח את גדעון סער ולערוך לו סיור בישיבת פוניבז´.