אאא

פרשיית האזנות הסתר שנמשכה כשנתיים הגיעה לסיומה, כאשר הוועדה חקרה את הטענות הטילה קנס על החברה. 

הפרשה שראשיתה ב-2007 נמשכה כשלוש שנים אשר במהלכן הסתובב כלי רכב של גוגל ברחבי העולם, כשה מצלמים את הרחובות והנופים של ערים שונות בעולם. על כלי הרכב מותקנת קשת של מצלמות ב-360 מעלות, המצלמות רשת תמונות הנשזרות זו אל זו ויוצרות את תמונת הרחוב השלמה. לאחר מכן אפשר לראות בגוגל מפות את הערים השונות כפי שהן במציאות.

לכאורה תמים לגמרי, לא? מסתבר שלא כל-כך בתוך הרכבים של החברה הסתירה החברה על פי הטענות, אנטנות וציוד האזנה והקלטה, שאספו מידע מרשתות אלחוטיות שהיו בטווח של הרכבים. 

הביקורת על שירות  ה-Street View של גוגל לא נגמרה כאן, תלונות שהצטברו מספרות, על אנשים שתועדו במצביים אישיים, חדירה למרחבים הפרטיים והתירוץ של גוגל שתמונות האנשים מטושטשות באופן אוטמטי לא משכנע.

על פי ה-FCC (משרד התקשורת האמריקני) גוגל  קלטה רשתות Wi-Fi ואספה מידע, כולל פרטים אישיים כמו שמות משתמשים, סיסמאות ונתונים נוספים.

גוגל הכחישה את איסוף המידע, ולאחר מכן טענה החברה שאולי נאסף מעט מידע לבסוף אישרה החברה שהתוכנה של סריקת התדרים אספ הגם מידע כולל החומר שמתאר ה-FCC.

הדו"ח של הסופי של משרד התקשורת האמריקני שפורסם כעת, מטריד מאוד. התוצאה הסופית של הבדיקות, חמורה פחות מסיכום הדו"ח בו נאמר כי גוגל סרבה לשתף פעולה עם החקירה, וסרבה להמציא מסמכים.

בנוסף נאמר בדו"ח כי הוועדה לא יכולה לקבוע בוודאות, האם, גוגל עברה על עבירה פדראלית (על חוקיה של ארצות הברית, להבדיל מהחוקים הפנימיים של המדינות) בכך שצותתה לרשתות Wi-Fi מכיוון שרשתות אלו לא היו מוצפנות.