אאא

ענקית האינטרנט גוגל ממש לא מסתפקת בסדרת מכשירי הדגל המסובסדים שלה, הנקסוס. וכפי שהודיעה לפני חודשים ספורים, משיקה כעת את הטלפון החכם הראשון שלה במחיר באמת מוזל, ה"Android One".

במאמר שכתבה החברה בבלוג הרשמי שלה, טוענת החברה כי האינטרנט החופשי שינה את העולם כולו, וכי למרות העובדה כי 1.75 מיליארד בני אדם כבר מחזיקים במכשירי טלפון חכמים, בגוגל רוצים ליצור טלפון עבור ה-5 מיליארד בני אדם אשר אינם יכולים להרשות לעצמם לרכוש טלפון חכם במחיר הנוכחי.

הטלפון הראשון בסדרת "Android One" מציע חומרה בסיסית, אך לא דלה מדי כפי שנוהגות המתחרות בטווח מחירים זה. כך הוא מציע מעבד מרובע ליבות במהירות שעון של 1.4 גה"צ, עם זיכרון בנפח 1 GB, ונפח אחסון של 4 GB, אשר ניתן להרחבה על ידי כרטיס זיכרון חיצוני. המכשיר מגיע עם מסך בגודל של 4.5 אינץ' ברזולוציה של 845×480 פיקסלים.

המכשיר מציע גם צמד מצלמות, כאשר המצלמה העיקרית (המצלמה האחורית) מציעה צילום באיכות של 5 מגה פיקסלים, בעוד שהמצלמה הקדמית מציעה איכות של 2 מגה-פיקסל. כאמור, מחירו של הטלפון יעמוד על כ-105 דולרים, והוא ישווק בעיקר בהודו, ולאחר מכן גם במדינות מתפתחות נוספות, בעיקר באסיה.

בדומה לסדרת הנקסוס של גוגל, גם סדרת ה-אנדרואיד One תגיע עם הגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה אנדרואיד, גרסה 4.4 קיטקט, כשהיא תגיע בגרסה הנקייה של גוגל, המכונה "ונילה". וכמו הנקסוסים, היא תהנה מעדכוני מערכת ההפעלה לפני כולם, שיגיעו ישירות משרתיה של גוגל. 

בנוסף, המכשירים יגיעו עם חבילת תוכנה ייחודית, אשר כוללת שירותי תוכן פרימיום מהשוק ההודי, כמו שירותי חדשות ווידאו בתשלום, אשר יסופקו בחינם בחצי השנה הראשונה.