אאא

אחרי שהביע חרטה על מסקנותיו בעקבות מבצע "עופרת יצוקה" שפורסמו בדוח המדובר, השופט ריצ´ארד גולדסטון צפוי להגיע לביקור בישראל.

שר הפנים ויו"ר ש"ס, אלי ישי, הזמין את גולדסטון לביקור ולפי הדיווח ב"ידיעות אחרונות" הוא נענה בחיוב.

ישי הזמין אמש את השופט גולדסטון לביקור בארץ בכדי "להודות לו על אומץ לבו".

ישי הסביר כי הזמין את גולדסטון לבקר בארץ כדי "שיומחש לו גודל הסבל שעובר הציבור בישראל בשל התקפות הטרור של החמאס".

לדברי ישי, אין ספק ש"הביקור ישפיע לטובה על הציבור בישראל".

השופט גולדסטון, כך דווח, הודה לישי על ההזמה ואמר כי הוא רוחש כבוד רב לעם היהודי.

"לכבוד הוא לי להיות האורח שלך בישראל", אמר השופט לשר הפנים והוסיף: "יש לי הזמנה מראש עיריית שדרות להגיע לביקור ואשמח לממש גם אותה".

כזכור, מיד לאחר שפורסם מאמרו של גולדסטון המבהיר כי אם היה כותב כעת את הדוח היחס לישראל היה שונה לחלוטין, שיגר ישי מכתב לשופט ובו הוא מביע תמיכה על הצעד האמיץ.

"הפתעת אותי"

"לפני שבוע כתבתי אליך מכתב אשר משקף את תחושותיהם של מרבית אזרחי ישראל בעקבות מתקפת הטילים על אזרחי ישראל ויישובי הדרום, הפיגוע באוטובוס במרכז ירושלים והרצח האכזרי של ילדי והורי משפחת פוגל.

"בעודי כותב לך את מכתבי האישי חשתי כי קלוש הסיכוי שתיענה לבקשתי לסגת מהדוח המעוות המאשים את חיילי צה"ל באישומים חסרי תקדים ושקריים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"לא חסכתי ממך מילים קשות בעקבות הדוח החד צדדי שפרסמה הוועדה בראשה עמדת, וקראתי לך לגנות את מעשי הפשע המתועב המבוצע על ידי ארגוני הטרור הפלסטיניים כלפי אוכלוסיה אזרחית חסרת ישע בשטחי מדינת ישראל.

"דבריך היום הפתיעו גם אותי ומצביעים על יכולתך לצאת באומץ ולהודות בטעות ועל כך מגיעה לך הערכה.

"המסורת היהודית מייחסת חשיבות דווקא לכאלו המכירים בטעותם.

"מדינת ישראל מתמודדת עם מציאות לא פשוטה, מציאות אשר דורשת מכל אחד ואחת מבני עמנו תעצומות נפש יום יומיות תוך מאבק בטרור רצחני ובסכנה קבועה לאוכלוסיה האזרחית בלב ליבה של המדינה.

"למרות זאת, מדינת ישראל, עושה הכול כדי לשמור על ערכי המוסר היהודיים והאוניברסאליים על אף המציאות המאיימת, תוך סיכון מתמיד של חיילינו מול אויב רצחני המקדש את ערך המוות ולא את קדושת החיים.