אאא

מתקן גרעיני נוסף נחשף באיראן?  סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת היום (יום ה') כי קבוצת גולים איראנים הודיעה כי חשפה מתקן גרעיני סודי במדינה האיסלאמית. 

הגולים לא פירטו מהי הפעילות המתבצעת במתקן אולם אמרו כי היא קשורה לתכנית הגרעין האיראנית, להודעה על חשיפת המתקן לא התקבל כמובן אישור רשמי, אולם, בעבר, חלק מהדיווחים של קבוצת הגולים על מתקנים אחרים ברחבי המדינה - התבררו כאמינים. 

לדוגמה, בשנת 2002 חשפה קבוצת הגולים מתקן גרעיני בנתנז, וכן מתקן מים כבדים, אולם למרות אמינות דיווחי הקבוצה בעבר, מומחים טוענים כי לאנשי הקבוצה אג'נדה פוליטית ברורה, וכן היו מספר פעמים בהן הקבוצה טעתה בדיווחיה, ולכן, ההודעה נלקחת בערבון מוגבל. 

על פי הודעת הקבוצה, המידע הגיע באמצעות קבוצת פעילים העובדת עמם בשיתוף פעולה בתוך איראן, שלכאורה השיגו מידע רציני על המתקן שנועד לדבריהם לתכנית הגרעין האיראנית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

המתקן לדבריהם, ממוקם בסמוך לעיר דמבנד, צפונית מזרחית לבירה טהרן, הקמתו החלה בשנת 2006, והושלמה בתקופה האחרונה.

בנוסף, קבוצת הגולים שפרסמה את המידע, הוכיחה את קיומו של המתקן באמצעות צילומי לווין, אולם לא סיפקה הוכחה חד משמעית כי מדובר אכן במתקן גרעיני.

בהודעת קבוצת הגולים נאמר: "המתקן מורכב מארבע מנהרות ונבנה על ידי קבוצה של מהנדסים וחברות בנייה שקשורות לאגף ההנדסה של משרד ההגנה ומשמרות המהפכה, אורכן של שתיים מהמנהרות מגיע ל-550 מטרים והן כוללות שישה אולמות ענקיים".