שר האוצר יאיר לפיד (צילום: פלאש 90)
תוכן גולשים
שר האוצר יאיר לפיד (צילום: פלאש 90)
תוכן גולשים
כתבה זו נכתבה על ידי גולש כיכר השבת. אין המערכת אחראית לתוכנה ו/או אמיתותה של הכתבה.

שלום לך מר לפיד - הבנתי שהספר האהוב עליך הוא לא אחר מאשר התנ"ך ..

רציתי לשאול, אם אכן התנ״ך מוכר לך, מן הסתם גם סיפורים ומדרשים שאציג בפניך ידועים לך...

ואם לא, אז בבקשה תקרא אותם, זה חשוב מאוד שתדע עליהם, אח"כ תסתכל על עצמך במראה, ותשאל את עצמך אם הדברים האלו אינם דומים להתנהלות שלך ושל מפלגתך בימים אלו.

עליך נאמר הפסוק: "מהרסייך ומחרבייך ממך יצאו, על תקופה זו בזמן ההוא נאמר "מלכות הרשעה".

אדון יאיר (יהיר) כדאי שתבין, הקב"ה מעניש את בנ"י כדי שיחזרו בתשובה , דווקא ע"י מי שצריך להיפרע ממנו בסוף, אל תהיה השליח לפורענות זו, תהיה לפיד להאיר את התורה ולא לפיד לשרוף היכל השם.

צר לי שאני כותב ככה, אבל תבין, הלב שלי נשבר כאשר אני שומע ורואה אותך נהנה מהרוע שאתה גורם לעולם התורה. ולחשוב שמדובר באחד מבני ישראל ולא ממלכות רומי?. 

העונשים שהטיל הקיסר על התושבים המורדים ומכלול פעולות העונשין שנקראו במקורות "גזרות השמד", מלמדות על רצונו של אדריאנוס לפתור את "בעיית היהודים".

האוכלוסייה היהודית של יהודה לא התאוששה ממרד בר כוכבא. עם סיומו, היהודים לא היו עוד הרוב ביהודה, והמרכז היהודי עבר אל הגליל.

בנוסף, היהודים סבלו משורה של צווים דתיים עליהם הודיע אדריאנוס, ושמטרתם הייתה לעקור את האלמנטים הלאומיים/הדתיים מן הקהילה היהודית ביהודה, אלו הן גזירות השמד של אדריאנוס, הכוללות איסורים על המילה, על סמיכת חכמים ועל שמירת השבת שהופעלו במלוא חומרתן.

העיר האלילית איליה קפיטולינה נבנתה על חורבות ירושלים, ובכך הוגשמה התוכנית שגרמה למרד מלכתחילה. החכמים ששמרו על המצוות הוצאו להורג בעינויים, ומתקופה זו מגיע עיקר סיפורם של עשרת הרוגי מלכות.

רוצים גם לכתוב כתבה משלכם ולפרסם אותה בכיכר השבת? הרשמו לאתר ושלחו לנו את הכתבה לתוכן גולשים.