אאא

מי אשם בביזיון הקודש? הבוקר נחשף ב"כיכר השבת" כי מזוזות שהוחזרו למגורשי גוש קטיף, הובאו בקרטונים המשמשים להעברת מנות קרב.

המגורשים עמדו השבוע נדהמים לנוכח המחדל הנורא וביזוי הקודש ובעיקר תחושת ההפקרות שלא תאמן. אליעזר אוירבך מי שהיה במשך 18 שנים מזכיר המועצה הדתית בגוש-קטיף וכיום מתגורר בעין צורים, לא רגוע מאז הגיעו המזוזות.

"לאחר 6 וחצי שנים של סבל הכל עולה וצף מחדש", הוא אמר ל'כיכר השבת'. "אני שואל בכאב ובזעזוע: למה זה בא רק היום, ומה הם עוד מחביאים לנו? יש ציוד יקר ערך שנעלם מאז הגירוש ואין לנו קצה חוט לאן זה נעלם. למה נמשכת ההתעמרות הנפשעת הזאת במגורשים שלא יודעים מנוח זה למעלה משש שנים?!", הוא זועק. "כל הדבר הזה החזיר אותנו לימי הגירוש".

בתגובה לפרסום ב"כיכר השבת", אמר גורם ברבנות הצבאית: "המזוזות נשמרו בקרטונים מסודרים, עם מספרים מדוייקים. על כל מזוזה היה פתק לאיזה משפחה היא שייכת. שמרנו גם על מזוזות של בתי-כנסת, גני-ילדים ומוסדות נוספים.  אנחנו גם מחזיקים בפריטי קודש נוספים כמו ספרי-תורה, ספרים ועוד".

על הטענות שהמזוזות הגיעו רק אחרי 6 שנים, אומר הגורם ברבנות הצבאית: "צה"ל לא עובד ישירות מול האזרחים, אלא רק דרך משרד הביטחון. פנינו מספר פעמים ל'מינהלת סל"ע' העומדת ישירות מול מפוני גוש-קטיף, אבל הם אמרו לנו כל פעם מחדש 'נחזור אליכם, נחזור אליכם' ובסופו של דבר לא חזרו אף-פעם. מרחו אותנו. לא מצאנו גוף אחר שיכול לטפל בזה, ורק באחרונה מצאנו אדם פרטי עם לב טוב שהסכים לטפל בזה בצורה פרטנית. כאב לנו שהמזוזות שוכבות אצלנו כבר כמה שנים", אומרים בצה"ל.