אאא

הפילוג הליטאי מחריף: האם חבר מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי, ידע כי אורחיו בסוכות הם אנשי מפלגת "בני תורה"? לטענת גורמים המזוהים עם המפלגה, ראש הישיבה בהחלט ידע, ודבריו כי פרצו לביתו רחוקים מן האמת.

בחג הסוכות האחרון פורסמו תמונות בהם נראה הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי כשהוא מקבל בסוכתו את נציגי תנועת "בני תורה".

בתחילת השבוע נערך כינוס מיוחד לציון פתיחת מערכת הבחירות של תנועת 'דגל התורה' בירושלים, במהלכה הצהיר הרב אזרחי במפורש כי תמיכתו נתונה דווקא ל'דגל התורה'.

יתירה מזאת, לאחר הכינוס נחשפה ב"כיכר השבת" הקלטה בה נשמע הגרב"מ אזרחי עצמו טוען כי פעילי 'בני תורה' פרצו לביתו ונכנסו ללא רשות, כשהרבנית מוסיפה כי הם לא הזדהו ולא סיפרו מי הם.

אלא שכעת, גורמים שאינם רשמיים אך מזוהים עם המפלגה ועם 'הפלג הירושלמי' טוענים כי המציאות שונה לגמרי והםפ אף

במיילים שהופצו בימים האחרונים נטען כי הרב אזרחי קיבל את נציגי תנועת 'בני תורה' בכבוד רב ושוחח עימם במשך שעה ארוכה ואף התבטא בפניהם כי אמנם אינו יכול לתת להם תמיכה גלויה ויהיה חייב לחתום להצביע ל'דגל התורה' וזאת משום שהינו חבר 'המועצת' אך לדבריו ישתדל לעמעם את הדברים ולא לנקוט עמדה ברורה וחד משמעית בעניין.

לדברי גורמים ב'פלג הירושלמי', הרב אזרחי נבהל לאחר שפורסמו התמונות והופעלו עליו לחצים אדירים ולכן שינה את דעתו וכעת מכחיש את הדברים.

"אין ספק שבסתר ליבו הוא תומך בנו", אומרים פעילי תנועת 'בני תורה'.

לצד הדברים, צירפו שולחי המייל תמונות מהביקור, בה נראה הגרב"מ אזרחי, לדבריהם, לוחץ "בחביבות ובאהדה רבה" את ידי נציגי המפלגה. "אח"כ יגידו שלא ידע מי הם", הם מוסיפים.