אאא

גורמים בארגון הטרור חמאס הודיעו הערב (רביעי) כי "גדודי אל-קסאם ופלוגות ירושלים יחדשו את תקיפותיהם מיד עם תום פרק הזמן של הפסקת האש ביום שישי ב-8:00 בבוקר".

הודעת חמאס מגיעה זמן קצר לאחר שגורם מדיני בכיר בישראל אמר לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי ישראל הסכימה להארכת הפסקת האש בתנאים הנוכחיים.

כזכור, הפסקת האש בין ישראל לארגון הטרור חמאס נכנסה לתוקפה אתמול ב-8:00 בבוקר והיא אמורה להסתיים ביום שישי בבוקר. הגורם הישראלי אמנם לא היה מוכן לציין בכמה זמן ישראל מסכימה להאריך את הפסקת האש, אך ציין כי "ישראל הביעה את נכונותה להאריך את הפסקת האש בתנאים הנוכחיים שלה".

כאמור, נראה כעת כי חמאס השיב להודעה זו, כאשר גורמים בארגון הודיעו כי הזרוע הצבאית של הארגון תחדש את הירי מיד בסיום שלושת ימי הפסקת האש. במקביל, ראש ממשלת חמאס לשעבר איסמעיל הנייה הודיע כי אין הסכם להארכת הפסקת האש.

ראש הממשלה נתניהו בהצהרה שלו, הערב (צילום: אלי מנדלבאום - ynet)

מוקדם יותר הערב מסר ראש הממשלה בנימין נתניהו הצהרה לכלי התקשורת, זאת לאחר יממה וחצי של הפסקת אש. נתניהו אמר כי "אנו עוקבים מקרוב אחר יישום הפסקת האש בשטח, ואנחנו ערוכים לכל מקרה שהיא תופר. צה"ל נמצא בשטח בכוחות מתוגברים כדי לתת מענה לכל תרחיש. בכל מקרה, סביב יישובי עוטף עזה נשארו כוחות שלא היו שם לפני המבצע, וזאת כדי לתת הגנה טובה יותר לתושבי האזור".

לדבריו, "מצבם הביטחוני של תושבי האזור טוב יותר מבעבר. במשך השנים האחרונות חפר חמאס מערכת של מנהרות במטרה לבצע פיגועים נגד אזרחי ישראל. יצאנו מהשטח רק לאחר שצה"ל וידא שכל המנהרות עליהן ידענו והמנהרות שחשפנו תוך כדי המבצע הושמדו".

"צה"ל והשב"כ סיכלו את הפיגועים שחמאס תכנן דרך הים, האוויר והקרקע. בכל האירועים חיילי צה"ל הגנו בגופם על אזרחי ישראל ומנעו פיגועים. תודת העם כולו נתונה לחיילנו הגיבורים. אנחנו פועלים כדי לתת מענה טכנולוגי למניעת חפירת מנהרות הטרור". 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

נתניהו דחה את טענות כנגד צה"ל: "צה"ל הוא צבא נפלא וחזק. אני דוחה את הטענות האנונימיות כנגד הצבא. כל העם עם צה"ל בימי שגרה ומלחמה. אני גאה שיש לנו צבא כזה. אני גאה להיות ראש ממשלה של עם כל כך מלוכד ומאוחד שהפגין נתינה ואהבה לתושבי הדרום ולצה"ל".

"אני אשוחח עם כל המשפחות השכולות ואני מחבק אותם. כבן למשפחת השכול אני מכיר את כאבם. אנחנו נעמוד לצד משפחות החיילים הפצועים. בנוסף, אני רוצה להודות למזכיר המדינה האמריקני שאמר אמש כי על עזה להיות מפורזת מנשק. זו אמירה חשובה. שוחחתי איתו הצהריים והייתה שיחה טובה".

"רק עכשיו כשהכתבים הזרים יוצאים מעזה מתאפשר להם להביא את התמונה האמתית מתוך הרצועה שהחמאס מנע מהם עד עכשיו להפיץ".

לאחר מכן הראה נתניהו לכתבים הזרים דיווחים של כתבים זרים על ירי רקטות של חמאס מתוך אזורים מאוכלסים.