אאא

הקרע בין מנהיגי ש"ס כבר לא מוסתר: לאחר טענותיו של ח"כ אריה דרעי לפיהם לא ניתן להאשים אותו בכשלון התנועה בבחירות עקב כך שתפקיד היו"ר לא ניתן לו, גורמים במחנה דרעי מטילים את האשמה על כך שש"ס נותרה באופוזיציה על השר אלי ישי.   

במחנהו של דרעי, הביעו הערב זעם גדול על שר הפנים אלי ישי, שלדבריהם שיתף פעולה עם ספינים שיצאו לאחרונה לטענתם ממשרד ראש הממשלה וסייע בכך לנתניהו לגמור את ההסכם הקואליציוני כשהחרדים בסופו של דבר נותרו מחוץ לממשלה.

לדבריהם, "עיקר הזעם מופנה לעובדה שמאז אמש מריצה לטענתם לשכת ראש הממשלה ספינים על דיאלוג עם החרדים מתוך מטרה להלחיץ עת לפיד ובכך לגרום לו להיכנס לקואליציה, אנחנו לא נפלנו בפח, אבל השר ישי מתוך אינטרס אישי או רדיפת כותרות נפל בפח שטמן לו ראש הממשלה ובחר שלא להכחיש את הספינים ואף שיתף פעולה איתם באופן פעיל".

"בשביל מה הפיצו אנשי של ישי לאורך כל היום בחוסר אחריות ספינים על שיחות בהולות של ישי עם מרן פוסק הדור הגר״ע יוסף,  איך זה בדיוק תורם לשיחות?" הוסיפו הגורמים.

גורם בכיר בש״ס המשתייך באופן מוצהר למחנה דרעי אומר ל'כיכר השבת': אלי ישי יודע שאם ש״ס בקואליציה דרעי יתמנה  ליו״ר ש״ס ולכן הוא רוצה את ש״ס באופוזיציה, חשוב לו כעת שלא תהיה הכרעה על תפקיד היו״ר ולכן הוא מוכן בשביל זה למכור את גיוס בחורי הישיבות".

דרעי: "לא נתנו לי את תפקיד היו"ר"

"אני שומע שמישהו מתדרך נגדי" אמר מוקדם יותר דרעי בראיון לחדשות ערוץ 2, כשהוא רומז ככל הנראה לאלי ישי, והוסיף: "אז הגיע הזמן להגיד את האמת, אני לא קבלתי מעולם את תפקיד יו"ר ש"ס, צירפו אותי כמספר 2 ברשימת ש"ס, לא שמו אותי אפילו בראש הרשימה, עם כל הכבוד. נכון, הלכתי להיות יו"ר מטה הבחירות ועבדתי יומם ולילה".

"מנעתי מחיים אמסלם ואמנון יצחק שביחד לקחו לנו שלושה מנדטים, וזה שש"ס לא התמוטטה, וש"ס קיבלה 11 מנדטים וחמישים אלף קולות תוספת זה הישג אדיר לש"ס בתנאים" אמר דרעי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

דרעי המשיך במתקפה, וטען כי לא ניתן לבוא אליו בטענות: "אם היו נותנים לי להיות יו"ר ש"ס או להיות בראש רשימת ש"ס יכלו לבוא אלי בטענות". גם את המשא ומתן לא נתנו לי לנהל, היה צוות של שלושה שניהלו אותו, היה צוות שמיצה את עצמו וצריך להכריע, לכן אין לי כשלונות".

ישי: "מפני כבודו של מרן אינני יכול להחריש"

השר אלי ישי הגיב הערב לטענות בשיחה ל'כיכר השבת': "קבעתי לעצמי כלל לא להיכנס לאש המחלוקת, אך מפני כבודו של מרן אינני יכול להחריש". 

"כל פעולותיי בכלל, ובפרט ביממה האחרונה היו בהנחייתו האישית של מרן שקרא לי לביתו כמה פעמים במשך ביום". 

"לא אתן שהפגיעה במרן תגיע מתוך התנועה, אני חוזר ואמר, שמי שפגע או יפגע חס ושלום במרן - מקומו לא בש"ס".