אאא

עיריית ירושלים פועלת נגד הגרב"מ אזרחי? ישיבת "עטרת ישראל" בראשות הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי, חבר מועצת גדולי התורה, שוכנת מזה שנים רבות בשכונת בית וגן בירושלים במבנים הנמצאים בשכירות.

בשנים האחרונות רכשה הנהלת הישיבה שטח ענק בשכונת הר נוף, בו מתוכננים לקום מבני הקבע של הישיבה. בשבוע הקרוב, צפויות תוכניות הפיתוח להגיע לאישור הוועדה המקומית כאשר על פי הצפוי האישורים אמורים היו להינתן ללא כל בעיה.

אולם בשעות האחרונות, התברר לנציגי הציבור החרדי בעירייה כי מצב הדברים אינו פשוט כפי שהיה נדמה. חברי הועדה המקומית נדהמו לראות היום כי במחלקת התכנון שינו את ההמלצה לאשר את תכנית הבינוי של הישיבה בשכונת הר נוף והמליצו לוועדה המקומית שתתכנס ביום רביעי לדחות את התכנית.

גורמים במחלקת התכנון בעירייה טוענים כי אכן ההמלצה הייתה חיובית לפני ההפקדה, וכולם הסכימו שיש לאשר את התכנית בפרט שהיא גם תואמה עם הוועדה המחוזית, אך ראש העיר ניר ברקת שהתערב בימים האחרונים, ביקש לשנות את ההמלצה ולדחות את התכנית.

לטענתם, ברקת קיבל פניה מהרב רפי פוירשטיין מאנשי ה"בית היהודי" ומראשי רבני "צוהר" אשר טען כי ישיבה חרדית שתוקם במקום המדובר תפריע לבית כנסת של הציונות הדתית הצמוד למגרש.

נציגים חרדים טוענים כי מתברר כעת שמדובר ב"התנכלות מגמתית", וכי "אחרי ניסיונותיו של ברקת לשנות את צביונה של רמות עכשיו הוא עבר גם לשכונת הר נוף".

גורמים המעורים בפרטי הפרשה, מעריכים בשיחה עם "כיכר השבת" כי חלק מהתנגדותו של ברקת לאישור תוכניות הישיבה היא גם בשל העובדה שהינה בראשותו של הגרב"מ אזרחי חבר מועצת גדולי התורה של "דגל התורה", שפעל במערכת הבחירות האחרונה לטובת הצלחת תנועת דגל התורה שלא תמכה בברקת לראשות העיר, ולכן כעת הוא מנצל את ההזדמנות לסגור עמה חשבון ולהתנקם בה.

תגובת עיריית ירושלים: "צרכי ישיבת עטרת ישראל מוכרים היטב לעירייה, כמו גם חשיבותה המיוחדת. אין חלילה כל כוונה להתנכל או להצר צעדי הישיבה. והעירייה תפעל בתיאום ועל פי צרכי הישיבה".