בני ברק. צילום: פלאש 90
בני ברק. צילום: פלאש 90

אתר האינטרנט mynet חושף היום כי קבוצה חדשה בפייסבוק דורשת לבטל את העיר בני ברק. פייסבוק היא רשת חברתית באמצעותה מתכתבים, בעיקר בני נוער, בינם לבין עצמם, כאשר כל אחד בוחר לעצמו את רשימת החברים עמם הוא בוחר לעמוד בקשר.

מפעם לפעם מתגבשות קבוצות, הכוללות קומונות של חברים המתאחדים לצורך חתימה על עניין כלשהו, וכעת, חברי הקבוצה, הפתוחה להצטרפות גולשים חדשים, מספרים את רשימת ההסברים המפורטת המצדיקים לדבריהם, את ביטולה של העיר.

"אנחנו דוגלים בביטול העיר בני ברק ועל ידי כך החזרת החופש לתושבי כל הערים הסמוכות - פתח תקוה, רמת גן, גבעתיים, תל אביב וגבעת שמואל", נכתב בנימוקים, "בבני ברק של היום חיים בעוני והעיר נראית זוועה. נסיעה באוטובוס דרך העיר היא דבר נוראי ומזעזע".

לקבוצה גם הצעות מרחיקות לכת בנוגע לעתידה הטריטואלי של העיר: "החלק שמצפון לרחוב ז´בוטינסקי ומגהה עד קניון איילון ייהרס ויבנה מחדש כחלק מרמת גן", ציינו החברים, "החלק שיישאר ייהרס, וייבנו בו מגדלי מגורים שיחוברו עם רכבל לפתח תקוה".

אחת הגולשות אמרה כי "ביטול בני ברק יגדיל את הצרה, כי כל הבני ברקים יהיו מפוזרים בכל הארץ. ככה לפחות יש מיקוד ויודעים היכן וממי להיזהר".

בבני ברק זועמים על הקבוצה ואומרים כי מניעיה גזעניים ומזכירים תקופות אפילות של פגיעה ביהודים, רק בשל עובדת היותם יהודים.

דובר עיריית בני ברק ר´ אברהם טננבוים, אמר בתגובה: "בני ברק היא עיר קדושה הקיימת יותר ממאה שנה, עיר עם מעל 160 אלף תושבים שתמשיך להתקיים למרות מפיצי השנאה".