אאא

ההסתה והגזענות נגד המגזר החרדי, נמשכת גם בערב יום כיפור.

זה מספר חודשים שמתנהל מאבק של תושבים חילונים בשכונת רמת אשכול בירושלים כנגד הקמת קריית חינוך חרדית בשכונה.

היום המאבק עולה שלב ופעילים חילונים פרסמו מודעות בהם נכתב במפורש כי הם לא רוצים תושבים חרדים בשכונה.

במודעות שמתפרסמות בשעות אלו בירושלים נכתב: "ראש העיר שכח את הצפון, קריית חינוך חרדית? רק בשכונות החרדיות!, לא ברמת אשכול!".

בהמשך המודעה נכתב: "מחריד לחשוב שראש העיר שכח מי הצביע עבורו, ראש העיר ניר ברקת מקדם הקמת קריית חינוך חרדית בשטח הלא-חרדי ברמת אשכול בסמוך למרכז המסחרי, בה מתכוננים לבנות עשרה גני ילדים ושלושה בתי ספר לכאלף תלמידים חרדים מכל רחבי העיר, זאת במקום לבנות עבורם מוסדות בשכונות החרדיות".

"הקמת גנים ובתי ספר לילדי החרדים בשכונות החילוניות ופלורליססטיות מהווה מוקד משיכה למשפחות חרדיות ולהתחרדות השכונה והאיזור".

"תפסיקו לתפוס בעלות על השכונה"

בעמוד הפייסבוק של הפעילים החילונים בשכונה פורסמה המודעה שנתלתה ברחובות, ואחד הגולשים הגיב לדברים: "'העלול להאיץ את התחרדות', אוי אוי אוי נורא ואיום. ברמת אשכול יש המון חרדים וגם להם מגיע חינוך לא רק לחילונים. תפסיקו לתפוס בעלות על השכונות".

עו״ד דוד הלפר שמייצג את התושבים החרדים בשכונה אמר בשיחה עם 'כיכר השבת': "כואב לגלות שמיעוט קיצוני בוחר להוציא את תסכולו באופן גס כנגד אוכלוסיה מכובדת המשתלבת באופן יוצא דופן, במרקם השכונתי המיוחד בשכונה".

"בניגוד לגורמים אלו, רוב תושבי השכונה, כמו גם הקהילה החרדית, מכבדים ומוקירים את מגוון האוכלוסיות בשכונה. הקהילה החרדית בשכונה" עו"ד אלפר מבקש לנצל במה זו, "ולאחל לכלל תושבי השכונה וכל בית ישראל שנה טובה, סובלנית , מלאת כבוד הדדי ונטולת גזענות ושנאה מיותרים". אמר עו"ד הלפר.