הרבנים חותמים על הקריאה
הרבנים חותמים על הקריאה

לאחר שבשבוע שעבר פתח ועד תושבי רמות א' במאבק רחב היקף נגד ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת בגין כוונתו להעביר מבנה מתרוקן של בית ספר במרכז השכונה לטובת בית ספר המשרת רובו ככולו ילדים מחוץ לשכונת רמות וחלקם מחוץ לירושלים (בית שמש, מודיעין והפריפריה) וזאת, על חשבון למעלה מ-1,300 ילדי השכונה הלומדים היום במקלטים, מרתפים ואולמי ספורט, הצטרפו השבוע למאבק גדולי ראשי הישיבות והרבנים החרדיים.

בכינוס חירום שהתקיים השבוע בביתו של הגר"י גואלמן שליט"א, רבה של קהילת שערי תבונה, השתתפו הגר"י אזרחי שליט"א מראשי ישיבת מיר; הגרב"ש דויטש שליט"א ראש ישיבת קול תורה; הגר"נ זוכובסקי שליט"א מראשי ישיבת גאון יעקב; הגרי"א קופשיץ שליט"א מראשי ישיבת תורה אור; הגר"ז שוב שליט"א ראש ישיבת דרך אמת; הגר"ח מישקובסקי שליט"א מנהל רוחני ישיבת אורחות תורה; הגר"א נובוגרוצקי שליט"א מראשי ישיבת אור ישראל; הגר"י אוברמייסטר שליט"א; הגר"י וינר שליט"א; הגרי"א נוימן שליט"א; הגרש"י גלבר שליט"א; הגר"צ אליאך שליט"א ועוד. למערכה הצטרפו נוספים, שלא הצליחו להשתתף בפגישה והביעו תמיכה במאבק, כדוגמת הגר"ד כהן שליט"א, ראש ישיבת חברון והגר"א פינקל ראש ישיבת מיר ברכפלד, שלא יכלו להגיע מסיבות אישיות.

הרבנים הגאונים שהטריחו עצמם להשתתף בכינוס דנו ביניהם על המצב והביעו את מחאתם על כך שמבנה אשר מיועד לשרת את ילדי השכונה עומד לעבור לגוף חינוכי מחוץ לשכונה. הרבנים העלו על נס את עבודת הנציגים החרדיים בעירייה ובמיוחד ציינו לשבח את מאמציו המיוחדים של סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך החרדי, הרב יצחק פינדרוס שפועל לטובת ילדי רמות בפרט וילדי ירושלים בכלל. בסיום הכינוס חתמו הרבנים על קריאה נרגשת לנציגות החרדית לעשות כל שביכולתם למנוע את המשך ההתנכלות לתושבי השכונה.

בשבועות האחרונים נודע כי בכוונת העירייה, להעביר בשנת הלימודים הקרובה מבנה בית ספר בשכונת רמות א' לטובת בית הספר רפופורט מתלפיות, וזאת חרף העובדה שתושבי השכונה סובלים ממצוקת כיתות חריפה – בו כ-1,300 ילדים שוכנים במבנה של 18 כיתות לימוד בלבד והיתר בקרוונים לא תקניים, באולמות ספורט ובמקלטים. ועם הגידול הטבעי לשנת תשס"ט מוצאים את עצמם מאות תלמיד ותלמידה ללא כיתת לימוד – לשנה הקרובה יש צורך ב-47 כיתות תקניות.

השבוע חתמו מאות משפחות נוספות בשכונה על עצומה נוספת שהוגשה לראש העיר ניר ברקת. דובר ועד התושבים, שעי'ה הורויץ מוסר כי "אף שאנו מגלים אוזן קשבת בעיריית ירושלים, ועד ההורים והנהלות בתי הספר לא קיבלו עדיין שום מסמך משום גורם עירוני המעניק פתרון מעשי למצוקת הכיתות החמורה. על כן, טרם נפתח רישום ומטה הפעולה ברמות ימשיך לפעול על פי התוכנית הכוללת כנסים, הפגנות, מאבק ציבורי ומאבק משפטי". הורוויץ מוסיף כי במאבק של התושבים תומכים גם נציגים מהמגזר החילוני והדתי לאומי בעיר, "אף אחד לא מבין את חוסר ההיגיון של העירייה שמתכוונת להביא תלמידים מחוץ לרמות ומחוץ לירושלים לשכונה בעלת גידול טבעי עצום הסובלת ממצוקת כיתות קשה וחריפה".