אאא

בזמן שגורמים בש"ס משגרים איומים חריפים כלפי מתכנני ההפגנה נגד מרן הרב עובדיה יוסף, נשיא מועצת חכמי התורה, מן העבר השני לא יושבים בחיבוק ידיים - ומשיבים מלחמה.

גורמים ב"דגל התורה" רמזו הבוקר כי גם להם יש כוח פוליטי לא מועט, ובאם הנהגת ש"ס תמשיך לעשות שימוש בכוחות התקציביים והפוליטים העומדים לרשותה, גם בדגל התורה לא ייעמדו מן הצד וישיבו באותו מטבע בדיוק.

גם בטאון הבית של דגל התורה, גוייס למאבק ולאחר מאמר חריף בשער העיתון ביום שישי האחרון, יוצא גם היום שופרם של גדולי התורה הליטאיים בהתקפה חריפה נגד תנועת ש"ס ותמיכתם בגיורי צה"ל.

"בציבור החרדי", נכתב הבוקר ב"יתד נאמן", "דוחים בכל תוקף את הנסיונות להלך אימים על שומרי התורה וההלכה, באיומי אלימות וסחטנות, וכן על-ידי פוליטיקאים המבקשים לנצל את הסמכות של הרה"ר כדי להלחם בציבור היראים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"מרנן ורבנן שליט"א הביעו דעתם הנחרצת כי כל השיקולים שנשמעו בקשר לעצרת המחאה, כמו ביחס לאיומים כספיים, אינם עומדים כלל מול החיוב הגמור למחות בפומבי כנגד חילול ה´.

"מרנן ורבנן גדולי ישראל, הבהירו כי אין להירתע ולחשוש מכל הנסיונות להטיל מורא ולהלך אימים על עולם התורה וההלכה".

בקרב העסקנים הליטאיים גם עוקצים את עסקני ש"ס שמתבטאים בשני קולות. לדבריהם, בעוד האחראים על "הגיורים" אינם מתקפלים וממשיכים להכריז כי הם דבקים בעמדתם, משגרים מקורביהם שליחים שונים שמשמיעים מסרים הפוכים כדי ליצור מראית עין של חרטה.