אאא

מלון ניר עציון אירח היום כינוס מיוחד, במרכזו עמדו עשרות תלמידים מישיבות למתחזקים, שסיימו שישה סדרי משנה לזכר הנספים באסון הכרמל.

באירוע נכחו, בין היתר: הראשון לציון הרב שלמה משה עמאר, ראשי ישיבות, משפחות שכולות, ראש העיר בני-ברק, ובכירי הכבאות.

הרב עמאר דיבר דיבר על חשיבות לימוד התורה ועל בני הישיבות שמאירים את העולם בלימודם. חרף הקשיים שהם חווים בחיי היומיומום, הם מתעלים מעליהם ומקדישים את זמנם ללימוד תורה.

"הלימוד שלכם חשוב יותר מלימוד של גדולי עולם", אמר הרב עמאר לנערים הנרגשים.

מאוחר יותר קיימנו שיחה עם הרב עמאר, על רקע תומה של סערת הגיור, וביום שבו נפגשו – באורח נדיר – נשיא מועצת חכמי התורה, מרן הרב עובדיה יוסף, ומרן הגר"ש וואזנר.

"שמחתי לשמוע על הפגישה של גדולי עולם", אמר לנו הרב עמאר. "לא צריך לפרט מיהו הרב וואזנר ומיהו הרב עובדיה. כששניהם נפגשים, זה סמל לאחדות העולם וקידוש שם שמים".

הרב עמאר התייחס לפשרה שעשתה סוף לטלטלת הגיור, ולפגישה בביתו עם ראשי ועסקני "העדה החרדית", שהיתה סנונית ראשונה לכך.

40 רבנים, אף תשובה

לדבריו, כבר בפגישה ביום חמישי, החלו המגעים לקראת הפשרה שהושגה בסופו של דבר ביום ראשון.

הרב עמאר סרב להתייחס לתוכן הפגישה, ורק סיפר כי שלח מכתבים בנושא גיורי צה"ל ל-40 רבנים וראשי ישיבות בולטים, ובהם הסברים על העמדה ההלכתית של המהלך.

לדבריו, "לא קיבלתי תשובה מאף רב. רק הגר"ש וואזנר התקשר אליי אחריי שקיבל את המכתב, ושוחח איתי בנושא יותר מ-20 דקות".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

חשתי, מתאר הרב עמאר בגילוי לב, כי הנושא נוגע לליבו של הגר"ש וואזנר וחשוב לו עד מאוד. יחד, ליבנו את הסוגיה. "שמחתי מאוד שהעניינים באו לפתרון", הוא אומר.

בהמשך שאלנו את הרב על הפגישה שהיתה עם אלמנתו של תנ"צ ליאור בוקר ז"ל, שנספה באסון הכרמל.

נאווה, רעייתו, באה אל הרב בוכיה בעקבות פרסום בכלי התקשורת כי רב בצפון תולה את יחסו של בעלה לציבור החרדי, לעובדה שנספה באסון.

"הופתעתי והזדעזעתי עד עמקי נשמתי. אמרתי לה שברור שאלה הבלים. הוספתי שאני מתנצל בשמי ובשם כל רבני ישראל, ואני בטוח שהדבר הזה לא נכון", חושף הרב עמאר.