אאא

בניסיון להתמודד עם גל הטרור בארץ, מציע יו"ר ועדת הכנסת יריב לוין תוכנית בת שמונה שלבים להתמודדות עם גל הטרור של השבועות האחרונים, שבסיסה הוא מתן כלים שעשויים לעזור משפטית לכוחות הביטחון.

על פי נוסח ההצעה, תישלל אזרחות או תושבות וגירוש לעזה של פעילי טרור, כולל משליכי בקבוקי תבערה. כמו כן המשטרה תעצור עד תום ההליכים את מיידי האבנים, מסיתים ומניפי דגלים של ארגוני טרור לרבות דגל פלסטין.

עוד על פי הצעת לוין, תתבצע הריסת בתי המחבלים בתוך 24 שעות לכל היותר וגופותיהם של המחבלים לא יועברו למשפחותיהם אלא ייקברו בחשאי וללא טקס הלוויה.

כמו כן, מוצעת הפסקת תשלומי ביטוח לאומי ושלילת רישיון נהיגה לעשר שנים למי שהורשע בעבירות טרור. ובנוסף שלילת אזרחות גם לבני משפחותיהם של המחבלים שיגורשו לעזה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

המדינה תורה על סגירת בתי עסק שידפיסו פרסומי תמיכה בטרור וכמו כן מעסיק יהיה רשאי לפטר עובדים בעלי רקע של עבירות ביטחון מבלי לשלם פיצויים.

"הכלים החוקיים הקיימים היום הוכחו כלא מספיקים, ולעיתים אף תורמים בעקיפין לעידוד הטרור בכך שנוצרת תחושה של אזלת יד בטיפול בטרוריסטים ובתומכיהם", אמר לוין ופרט את הנקודות למלחמה בטרור העממי, "תוך שימוש בכלים בעלי אפקט הרתעתי חזק דוגמת גירוש לרצועת עזה והגבלת תנועה".

אחת הנקודות החשובות היא המהירות בה ייענשו המתפרעים: "מטרת התכנית היא להבטיח כי יינקטו צעדים מרתיעים כנגד כל המעורבים במעגל הטרור, לרבות התומכים בו, וביצועם יושלם במרבית המקרים בתוך 24 שעות ממועד ביצוע פעולת הטרור, כך שהמענה העונשי לכל פעולה כאמור יהיה מיידי".