אאא

בהיכל הטישים אגרויסע שטוב בקריית בעלזא בירושלים נערכה אמש (רביעי) התוועדות כללית לאלפי החסידים המאוגדים במסגרת ארגון "האספו" לרגל פסח שני בראשות כ"ק האדמו"ר מבעלזא.

במעמד נשאו דברים רבנים, משפיעים ומגידי שיעורים ואת הנאום המרכזי נשא הרבי מבעלזא שהדגיש בפני הנוכחים את חשיבות ההקפדה על לימוד התורה וכן על התאספות בחבורה בכדי להתחזק בעבודת השם.

במהלך דברי החיזוק אמר האדמו"ר לחסידים כי "צריך לחיות יחד בחברותא ולעזור איש לרעהו בין בעניינים גשמיים, שזה 'איש את רעהו יעזורו', ובין ברוחניות באם רואים שחבר נופל פעם צריכים להשתדל להרים אותו, לעשות הכל להרים אותו, באם רואים חבר שמתגאה ומחזיק ממנו ורואה רק את המעלות שלו, צריכים לעורר אותו שיראה במעלות חברו גם".

האדמו"ר התייחס לעולם החסידות בעידן של ימינו והתבטא באורח נדיר: "אנו חיים היום בעולם שהחסידות נראה כמו איזה מפלגה של חברים, כמו בחברה הדדית של שמור לי ואשמור לך, צריכים לעבוד על זה קודם כל שלא יהיה ככה, ושלא ייראה גם אצלנו ככה, אלא שאנחנו נעבוד על עצמנו להבין את העבודה של חסידות ובמה מתבטא החברותא, וע"י זה ייראה גם אצל אחרים ככה שיתסכלו על החסידות והחסידים באופן אחר ובמבט שונה".

צפו בתיעוד שצילם אנשיל בעק